14 Ağustos 2020 Cuma
Anasayfa > HABERLER > 2020 Yılı Yetki Dönemi Basın Açıklaması

2020 Yılı Yetki Dönemi Basın Açıklaması

27.07.2020 12:54 12 14 16 18 yazdır
Baskılara ve tehditlere boyun eğmeyen, menfaatleri için mevzi almayan; 2226 Milli Eğitim + 271 Üniversite = 2497 cesur yürek üyemize teşekkür ediyoruz.
2020 Yılı Yetki Dönemi Basın Açıklaması
Teşekkürler Osmaniye


Bugün dünden daha güçlüyüz!


Baskılara ve tehditlere boyun eğmeyen, menfaatleri için mevzi almayan, iş güvencesine ve geleceğine sahip çıkan, hak ve adalet mücadelemizde bizden desteğini esirgemeyen, 2226 Milli Eğitim + 271 Üniversite = 2497 cesur yürek üyemize teşekkür ediyoruz.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitemizde yetkli sendika olmnın onur ve gururnu taşıyoruz.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitemizin çok değerli Türk Eğitim Sen Başkanı Fatih Mehmet Gizlice ve yönetim kurulu üyelerimiz Yusuf Buğra Çelik, Şeyda Özlem Cihan kardeşlerime ve yetkinin alınmasında etkin rol oynayan görünmeyen kahramanlarımıza, ağabeylerimize, gönül dostlarımıza, çorbada bizimde tuzumuz olsun diyen tüm üniversitemiz akademisyen ve idari personeline, tüm üyelerimize sonsuz teşekkürler ederiz. Biz büyük bir aileyiz. 


2020 OKÜ'DE YETKİLİ SENDİKA TÜRK EĞİTİM-SEN

Çünkü biz, tesadüflerin bir araya getirdiği bir grup değiliz hele hele bir güruh hiç değiliz. Biz, bu vatana, ezana, bayrağa ve millete sevdalı, hamuru bir yoğrulmuş, genetik kodları bir olan ve bu yüzden aynı duygu ve düşünceyi bir araya gelmeden de Edirne'den Kars'a aynı düşünebilen büyük bir aileyiz. Var olsun teşkilat, var olsun davamız. 

Sizler, ahlakın ve vicdanın zulme diklenen gür sesi oldunuz. Hakkı üstün tutma mücadelemize, duruşunuzla ve cesaretinizle ortak oldunuz.


Dik baş, tok karın, mutlu yarınlar için emek veren gayret gösteren ter döken bütün mücadele arkadaşlarımıza teşekkür ediyor; bizlere olan bu inanç ve güveni unutmayarak çıktığımız emek mücadelesi yolunda yılmadan, yıkılmadan, eğilmeden ve eğrilmeden yürüyeceğimize söz veriyoruz.


Alın teriniz mücadelemizin alın yazısıdır!


Bizden, hiç kimse; dün haklı olarak eleştirdiğimiz, yerden yere vurduğumuz sefillerin yaptığını yapmamızı beklemesin. Bizim ilkemiz, önce ülkemiz olup görevimiz Haktan ve Haklılıktan aldığımız güçle; Hakkı tutup kaldırmak, Üstünlerin hukuku yerine hukukun üstünlüğünü savunmak, Haksızlığa karşı dik durarak, Kimsesizin kimsesi, Çaresizin çaresi, Mazlumun sesi olarak, “Haksızlığın karşısında ELİF gibi dik, hakkın yanında VAV gibi mütevazıyız.” diyerek her daim davamızın, milletimizin ve kamu çalışanlarının emrinde olmaktır.


Kamuda kariyer ve liyakat gelene, mülakat kaldırılana kadar, işi ehline verecek bir sistem kuruluncaya kadar bu yapılarla mücadelemiz devam edecektir.


Bizim mücadelemiz kamuda sendikacılık yapmak yerine, kamusal hayatı işgal etmiş, tahakkümü ve esaret altına almış, kendini işveren gibi görüp bırakın gul hakkı yemeyi direkt gulları yiyen paralel çeteyledir. Bunlara ses çıkarmayan, yetkilerini bu mahfillere teslim eden ve bu mahfillerin temsilcisi gibi hareket eden aşil tendon diye tarif ettikleri bürokratik kesimledir. Bunlarla helalleşme olmaz. Bunlarla Dünyada hukuki ve yasal yollarla mücadele edilir ve İlahi huzurda sadece hesaplaşılır.


Biz kimiz? Ankara’da; Devlet'iz, Önder'iz, Talib'iz, Ebubekir’iz, Yıldırım'ız. Osmaniye’de; Tahsin’iz, Cihat’ız, Atilla’yız. Kadirli’de; Halim’iz. Bahçe de; Mustafa. Düziçi’nde Ali. Toprakkale’de Hamza. Üniversite de; Fatih’iz. Hasanbeyli’de Eyüb'uz. Sumbas’ta Bozkurt’uz, Kadın Kollarında Asena’yız.


Her bir işyerinde menfaati için mevzi almayan onurlu eğitim çalışanıyız.
Dün Anadolu'da ışığı yanan her ev bir kervansaraydı bugün ise 81 ilde 118 Şubemiz ve 957 İlçe Temsilciliğimizle Türk Eğitim Sen sizin evinizdir.


Kendi ülkesinde Kunta Kinte muamelesi yapılarak zulme uğrayan fakat menfaatleri ve korkuları için mevzi alanlara inat, milli değerleri ve ülkesi adına dik duruş sergileyen "Vatanın, Ha Ekmeğini Yemişim, Ha Uğruna Kurşun" diyebilmiş, diyebilen ve diyebilecek Türkiye Kamu Sen’in cefakâr ve yiğit temsilcileri; Milli Şairimizin “Korkma” uyarısı ve "Arkadaş! Yurdumu Alçaklara Uğratma Sakın; Siper Et Gövdeni, Dursun Bu Hayâsızca Akın." emri üzerine 7 yaşında yağmurun altında soğukta titreyerek "Varlığım Türk Varlığına Armağan Olsun" diyerek yemin etmişlerdir.


Fıtrat değişir sanma! Bu kan yine o kandır... Bu kan tekrar yemin etmektedir. Kinimiz diri, nefsimiz iştahlı, hırsımız sabırsızdır. Ama hareketlerimiz; ne kinimizle, ne nefsimizle, nede hırsımızla olacaktır. Hareketimiz; sabırla ve azimle, düşünerek, düne takılıp kalmadan ama dünü de unutmadan, vicdanımızla, aklımızı kullanarak mantıkla olacaktır. Hedefimiz dünle hesaplaşmak değil hedefimiz yarındır? Çünkü Türk özlenendir.


Çünkü, geçmişi analiz etmeyenler geleceği öngöremezler ve dünde takılıp kalanlar ve dünü yaşayanlar bugünü anlayamazlar.


Şeyh Edebali der ki; "Sabır, kara bir dikeni yutmak, diken içini parçalayıp geçerken de hiç ses çıkarmamaktadır." Bilinmelidir ki; Hiçbir şey şu gerçeği değiştiremeyecek; bilgilerimiz geçmişe mahsus olsa da kararlarımız geleceğe yönelik olacaktır.


Şeytani degil rahmani düşünen diliniz ile kalbiniz aynı türküyü söylüyorsa, Allah’ta yardımcınız olur gulda yardımcınız olur ve başarıya ulaşırsınız.


Nefsini dizginlemezsen davanı DEVLET’leştiremezsin.


“Doğacaktır sana va'dettiği günler Hakk'ın. Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın" dizelerindeki ilahi adalete sığındık. Dünden daha güçlüyüz, yürüdüğümüz yoldan ve yarından da eminiz.


DEVLET'imiz var olsun. Tanrı Türkü korusun.
Var olsun mücadelemiz, var olsun Türk Eğitim SenAhmet KANDEMİR
Türk Eğitim Sen Osmaniye İl Başkanı


İLÇE ADI TÜRK EĞİTİM-SEN EĞİTİM-SEN EĞİTİM BİR-SEN EĞİTİM İŞ
BAHÇE İLÇESİ 116 1 205 9
DÜZİÇİ İLÇESİ 340 19 560 103
HASANBEYLİ İLÇESİ 17 0 39 0
KADİRLİ İLÇESİ 659 11 1038 20
SUMBAS İLÇESİ 53 0 141 2
TOPRAKKALE İLÇESİ 83 1 130 5
MERKEZ İLÇESİ 958 12 2068 142
OSMANİYE KORKUTATA ÜNÜVERSİTESİ 271 2 145 2
TOPLAM 2497 46 4326 283

Not: İlgili temislciligimizin üzerini tıklarsanız mutabakat metinlerini bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri