04 Temmuz 2020 Cumartesi
Anasayfa > HABERLER > Babalar gününüz kutlu olsun

Babalar gününüz kutlu olsun

21.06.2020 00:01 12 14 16 18 yazdır
Allah kimseye evlat acısı yasatmasın, Allah hiç bir kadının omzuna geçim derdi yüklemesin. Babalar gününüz kutlu olsun.
Babalar gününüz kutlu olsun

Toplumsal yapımızın temel kurumlarından olan ailenin huzuru ve mutluluğu için emek harcayan, Ailesi için her türlü fedakârlığı gösteren, onlar için hayatın zorluklarına göğüs geren, ailesi için mutlu bir gelecek hazırlamak adına gecesini gündüzüne katan babalarımız, ayrıca bizi hayata hazırlarken, zorluklara karşı nasıl mücadele edeceğimizi de göstermektedir. Her çocuğun babası onun için kahramandır. Çocuk hayata atılmak ve zorluklarla mücadele etmek için hep babasını örnek alır. Güvenli kollarına sığındığımız babalarımız evimizin direği, ailemizin dayanak noktasıdır.


Doğumdan ölüme kadar hayatımızın her anında varlıklarıyla onurlandığımız babalarımız, bizlere yaşamın anlamını ve tüm güzelliklerini öğretirken sadece çocukları için iyi bir gelecek hazırlayabilmek ve aile mutluluğunu sağlayabilmeyi amaçlarlar.


Babalarımız aile kurumlarının ayakta kalması için büyük görevler üstlenmektedir. Aile kurumunun ayakta kalmasında büyük görevler üstlenen ve gösterdiği özveriyle eşine ve çocuklarına ömür boyu desteğini hiçbir zaman esirgemeyen, ailesinin mutluluğunu her şeyin üstünde tutan, eşleriyle birlikte yetiştirdikleri çocuklarıyla toplumumuzun geleceğini şekillendiren tüm babalarımız bizim en değerli hazinelerimizdir.


sadece bir gün içinde hatırlamayalım. Babalarımız bizim en kıymetli hazinemizdir. Babalarımızı her zaman sevelim, sayalım, onları her zaman hatırlayalım.


Evlatlarına tecrübeleriyle her zaman yol gösterici olan, Ailesi için maddi ve manevi tüm imkânları sonuna kadar seferber eden, yaşama tecrübeleriyle bizlere her zaman yol gösteren Babalarımızın değerini bilmeli ve onlara saygı ve sevgide kusur etmemeliyiz. Sadece bir gün değil, yapmış oldukları fedakârlıklar karşısında hak ettikleri sevgiyi her zaman göstermeliyiz. Yüreklerindeki sevgiyi ve şefkati karşılıksız veren, ailenin mutluluğu için hiç bir fedakârlıktan kaçınmayan başta Şehit Babalarımız olmak üzere tüm babalarımızın Babalar Günü'nü en içten dileklerimizle kutluyor her birini ayrı, ayrı sevgi ve saygıyla selamlıyor, babalarımıza da aileleriyle birlikte mutlu, sağlıklı bir yaşam, aydınlık dolu günler diliyoruz.

Türk Eğitim Sen Osmaniye İl Başkanı

Ahmet KANDEMİR

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri