25 Eylül 2018 Salı
Anasayfa > HABERLER > Dün Milli Eğitimde Kıyım Yapılmıştır.

Dün Milli Eğitimde Kıyım Yapılmıştır.

22.08.2014 17:16 12 14 16 18 yazdır
Görevini başarıyla yerine getiren okul müdürlerimizden birçoğuna yeterli puan verilmeyerek müdürlük görevi ellerinden alınmıştır. Kısacası yandaş olmayan okul müdürlerine hayat hakkı tanınmadığı görülmektedir.
Dün Milli Eğitimde Kıyım Yapılmıştır.
Dün değerlendirme sonuçları açıklanan okul müdürü görevlendirmelerindeki haksızlık ve hukuksuzlugu gündeme getirmek adına yaptıgımız basın açıklamamıza,

Üyelerimiz, okul müdürlerimiz, Osmaniye MHP Osmaniye İl Başkanı Fahri KUYULU, Osmaniye MHP İl Sekreteri Nadir BALCI, Osmaniye MHPBasın ve Propoganda Sorumlusu Mümtaz ARİTE, Osmaniye MHPTeşkilat ve İdari İşler Sorumlusu Tamer MAK, Osmaniye MHP İl Muhasibi Fazıl KUBAT, Ülkü Ocakları Osmaniye İl Başkanı Fatih EROĞLU ve Yönetim Kurulu, Türkiye Kamu Sen Osmaniye İl Temsilcisi Beyazıt ASLAN, Türk Sağlık Sen Osmaniye Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk ÖZER katılmışlardır.Türk Eğitm Sen Osmaniye Şube Başkanı Ahmet Kandemir aşagıdaki basın açıklamasını yapmıştır.

Değerli basın mensupları, çok değerli misafirlerimiz ve üyelerimiz;

Bu ülkede hak hukuk kavramlarının içi tamamen boşaltılmıştır.

Dün Milli Eğitimde Kıyım Yapılmıştır.

İlimizde okullarında 4 yılını tamamlamış okul müdürleri göreve devam edebilmek için ucube yönetmelik gereği puanlamaya tabi tutulmuşlardır.

Dün değerlendirme sonuçları açıklanan okul müdürü görevlendirmelerinde tam bir haksızlık, hukuksuzluk, adaletsizlik ve zulüm yaşanmıştır. Liyakat ve tecrübe sahibi yöneticiler sırf yandaş olmadıkları, dik ve onurlu durdukları için yeniden görevlendirilmemişler, Türk Eğitim Sen'in onurlu çizgisinden ve duruşlarından sapmadıkları için, adam gibi durdukları yandaş olmadıkları için makamları ellerinden çalınmıştır.

Türk Eğitim Sen bu zulme karşı tüm mücadele yollarını kullanarak direnecektir.Görevini başarıyla yerine getiren sendikamız üyesi olsun olmasın görevini başarıyla yürüten okul müdürlerimizden birçoğuna yeterli puan verilmeyerek Türkiyede 16 bin yöneticdien 7 bini ilimzide ise 10'larca okul müdürünün görevi ellerinden alınmıştır. Kısacası yandaş olmayan okul müdürlerine hayat hakkı tanınmadığı görülmektedir.

17 Aralık tarihinden sonra, bu ülkede hak hukuk kavramlarının içi tamamen boşaltılmıştır. Bizzat benim tanıdığım ve son derece başarılı çalışmaları olan, birçok okul müdürüne komik puanlar verilmiştir.

Başarı ve sadakatle işine sarılmış birçok adam gibi adamla, adeta dalga geçilmiş ve tüm emek ve alın terleri bir kalemde silinmiştir. Bu bir kıyımdır, zulümdür ve kadrolaşmadır.


Adabı muaşereti bilmeyen geldiği makamın ağırlığı ve sorumluluğunu taşıyamayacak kadar görgüden uzak, hak kavramından nasibini almamış, insanlıktan çıkmış olanlara yüreğimizden geçenleri tahmin etmek zor olmasa gerek.

Bu tetikçilere, bunlara yol açanlara, olanı biteni seyredenlere, kirli tezgâhın bilerek parçası olanlara, kısaca en tepedekinden, en alttakine kadar, hak, hukuk, kul hakkı vb. ulvi kıymetler adına hiçbir şey demiyoruz, bunlar bu kıymetlerden vazgeçeli yıllar oldu, ama hepsine diyoruz ki, "Yüreğimizden geçenler topunuza yeter!"

Bilindiği üzere puan veren ilçe müdürleri ve şube müdürlerinin tamamına yakını göreve yeni başlamış ve puan vereceği kişiyi belki hayatında ilk kez görmüştür.

Kim, neye göre puan verdi? Hemen söyleyelim: Birilerinin kuklası olarak gezinenler, bir gün değil her gün ölenler size de bu yakışırdı. Kalemini, zihnini, düşüncesini birilerine parselleyerek yaşayanlar unutmayın size de sıra gelecek.


Kimi ne kadar tanıyordunuz da okulundan 40 puan almış Müdüre sadece 0 puan verdiniz. Gittiği her okulda problem çıkaranlara ise tam puan verdiniz, elbet vardır bunun bir hesabı.

Puanlama yapan Şube müdürlerinin neredeyse tamamı Danıştay kararı ile şube müdürlükleri düşmüş kişilerden oluşmaktadır.  Günlerdir ilan ettiğimiz endişelerimiz ve çekincelerimiz ne yazık ki doğru çıkmıştır.  Listeler yandaş sendikada, kırtasiyeci, petrolcü ve AKP teşkilatlarında oluşturulmuştur.

Yıllardır bileğinin hakkıyla idarecilik yapmış insanlar sırf bizim gibi düşünmüyor bize köle olmuyor diye kıyıma uğratılmıştır.

Yetkililer resmen siyasete teslim olmuştur. Anlaşılan o ki, yetkilerini yandaş sendikaya ve ucuz siyasete teslim etmişlerdir. Darbe dönemlerini ve 28 Şubat sürecini mumla aratan bu baskı ve sindirme dönemi de er geç tarihte bir kara leke olarak yerini alacaktır.

Bulundukları her ortamda kul hakkı, adalet ve mazlum edebiyatı yapan zihniyetin nasıl yezidi bir zihniyete sahip olduğu gün gibi ortaya çıkmıştır.


Şerefiyle, Onuruyla ve Dik Duruşuyla çalışan, birçok Müdürümüzü görevden aldınız. Böyle bir dönemde bu puanları almak onlar için şereftir beyler. Bizler Üniversitelerden Müdür olarak mezun olmadık. Öğretmenliğimizi seve seve yaparız.

Hatta böyle bir dönemde öğretmen olmalıyız ki anlatmalıyız yeni fidanlara Adaleti, Hakkı ve İnsan onurunu. Biz bunda şer görmüyoruz. Çünkü Kutsal kitabımız: "Olur ki hoşunuza gitmeyen bir şey sizin için hayırlıdır ve olur ki, sevdiğiniz şey de sizin için bir şerdir. Allah bilir de siz bilmezsiniz." Diyor. Bizler şu an kaybetmiş görünsek te asıl kazananlarız Çünkü eğilmedik, Bükülmedik, Omurgasız hiç olmadık...

ÖLÜM HAYATTA BÜYÜK KAYIP DEĞİLDİR. ASIL BÜYÜK KAYIP, YAŞARKEN İÇİMİZDE ÖLENLERDİR...

Buradan haysiyetini satmayan onurlu ve dik duran Yöneticilere sesleniyoruz.

Size ahlaksız teklifte bulundular, tehdit ettiler ancak siz onur ve haysiyetinizi satmadınız bugün mağlup gibi gözükseniz de kul katında da Allah katında da galip olan sizlersiniz.
Hukuki mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir. Hayatlarının her anı güce yamanarak geçen kubur faresi zihniyet er geç mağlup olacaktır.

Son söz Osmaniye kamuoyuna?

Binlerce öğrencinin emanet edildiği milli eğitim resmen siyasi kadrolaşmanın ve ahbap çavuş ilişkilerinin hâkim olduğu bir yer olmuştur.

Paralel mücadelesi yaptıklarını ileri sürerek, Milli Eğitimde Görev yapan Milliyetçi ve Vatansever Müdürlerin görevine son verilmiştir!


Yapılmak istenen " Kendilerine biat etmeyenleri yok etmektir"


Amaç kendilerine hizmet eden yandaş sendikalarının taşeronluğunda Devlet memurunu parti memuruna dönüştürme arzusudur.


Ve adım adım hedeflerine ulaşmaktadırlar.


Eğitimde kendi kafalarına uygun bir öğrenci kitlesi yetiştirme sevdası vardır.

Görevine son verilen müdürlerin ve görevde kalanların geneline baktığınızda gerçekleri daha net göreceksiniz.


Niyetlerini daha iyi anlayacaksınız.


Okullarımız teslim alınıyor!


Öğrencilerimizin değerli velileri,


Duruma duyarsız kalmayın ve yarın gerçekleri araştırarak öğrenin.


Devletin okulları birlerinin çiftliğine dönüştürülüyor uyanın!

Lütfen bütün Osmaniyeliler öğrencilerine, okullarına ve idarecilerine sahip çıksın?

Partizanca ve sendikal tercihlerle yüksek puan alanlar sizlere sesleniyorum koltuğunuz iki lafa bağlı olarak nasıl ağız tadıyla okul yöneteceksiniz, göreceğiz. 

Hak etmedikleri halde sırf yandaş oldukları için makam sahibi yapılanlar ve onları o makamlara getirenler bundan sonra size o koltuklarda rahat oturmak yok. 

Biz Türk Eğitim Sen ailesi olarak en yakınınızda, ensenizde olacağız aldığınız nefesi hissedeceğimizi bilmenizi isteriz.

Her türlü meşru hak arama ve mücadele yolu ile uykuyu sizlere haram edeceğiz ve kâbusunuz olacağız. Şüphesiz ki Allah haklılarla beraberdir ve hak er geç galip gelecektir.

Bakalım nasıl okul yöneteceksiniz. Merakla bekliyor ve gözlemliyoruz.

Ahmet Kandemir
Türk Eğitim Sen Osmaniye Şube Başkanı

"Dün Milli Eğitimde Kıyım Yapılmıştır" fotograf albümü için tıklayınız.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri