24 Haziran 2019 Pazartesi
Anasayfa > HABERLER > DÜZİÇİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ NEYİ GİZLİYORSUN?

DÜZİÇİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ NEYİ GİZLİYORSUN?

04.10.2018 16:13 12 14 16 18 yazdır
Başarı belgesi alan personeli tebliğler dergisinde yayınlıyor iken, başarılı personeli diğer personel öğrenerek örnek alması ve teşvik edilmesi gerekiyorken Düziçi İlçe Milli Eğitim müdürlüğü neyi gizlemektedir?
DÜZİÇİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ NEYİ GİZLİYORSUN?

Resmi okul/kurumlarda olağanüstü gayret ve çalışmaları ile emsallerine göre başarılı görev yapmak suretiyle, kamu kaynağında önemli ölçüde tasarruf sağlanmasında, kamu zararının oluşmasının önlenmesinde ve önlenemez kamu zararlarının önemli ölçüde azaltılmasında, kamusal fayda ve gelirlerin beklenenin üzerinde artırılmasında veya sunulan hizmetlerin etkililik ve kalitesinin yükseltilmesinde somut olaylara ve verilere dayalı olarak katkı sağladıkları tespit edilen yöneticiler ve öğretmenlerin ödüllendirme sürecinde; demokratik davranış, güvenirlik, ölçülebilirlik, nesnellik, şeffaflık, objektiflik, genellik, fırsat eşitliği ve sürdürülebilirlik anlayışının benimsenmesi gerekmektedir.

 

Ödülün verilme amaçları ise şunlardır;

 

1. Okul/kurumdaki yönetici ve öğretmenlere eğitim-öğretimde gelişme sağlayan çalışma

ve uygulamalar yapma bilinci kazandırmak.

2. Yönetici ve öğretmenlerin bireysel becerilerini, fedakârlıklarını ve özverilerini ön plana çıkararak örnek olmak.

3. Eğitim-öğretimde gelişme sağlayan faaliyeti veya uygulamayı yapan bütün yönetici ve öğretmeni, kriterlere göre ödül almak suretiyle, ortak aklı kullanmayı teşvik etmek.

4. Eğitim-öğretim faaliyetlerinde; sürekli geliştirme ve iyileştirmeye, verimliliği artırmaya, eğitim-öğretimde gelişme sağlayan uygulamaları yaygınlaştırmaya, desteklenmesi gereken alanları ön plana çıkararak eğitime katkıda bulunacak çalışmalara imkân sağlamaktır.

 

Ödül kriterleri okullar arası fırsat eşitliği olacak şekilde, yönetici ve öğretmenlerin özveriyle okulun/kurumun gelişmesine katkı sağlayacak sonuçlar üretmesine yönelik olmalı ve Kriterlerin belirlenmesinde; eğitim-öğretimi geliştirmesi, faaliyetlere katkı sağlaması ve çalışanları teşvik edici olması dikkate alınmalıdır.

 

Başarı Belgesi ile ödüllendirilen yönetici veya öğretmenlerin ilgili Genel Ağ (Web) sayfaları ve yerel basın aracılığı ile ilçe halkına duyurulması, ayrıca çalışmaları tüm ilimizi ilgilendirdiği ve meslektaşları tarafından bilinmesi gerektiği değerlendirilen Başarı Belgesi sahipleri, çalışmaları ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bildirilmesi ve İl/ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünce başarılı çalışmalar yapanlar örnek teşkil etmesi bakımından tüm çalışanlara duyurulması ve basınla paylaşılması gerekmektedir.

 

Kamuoyu ve paydaşlar bilmelidirler ki;

 

1-Olağanüstü gayret ve çalışmaları ile emsallerine göre başarılı görev yapanlar kimler?

2- Kamu kaynağında önemli ölçüde tasarruf sağlayanlar kimler?

3-Kamu zararının oluşmasının önlenmesinde veya önlenemez kamu zararlarının önemli

ölçüde azaltılmasını sağlayanlar kimler?

4-Kamusal fayda ve gelirlerin beklenenin üzerinde artırılmasında veya sunulan hizmetlerin etkililik ve kalitesinin yükseltilmesinde somut olaylara ve verilere dayalı olarak katkı sağlayanlar kimler?

 

Bu kişileri bilmeliyiz ki örnek almalı, çalışmalarını ilerletmeli, motive olmalı ve teşvik edilmeliyiz.

 

Bu manada Milli Eğitim Bakanlığı bu konuda başarı belgesi verilenler i Tebliğler Dergisinde çarşaf çarşaf yayınlamaktadır.

 

Düziçi İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü bilgi edinme kanunu kapsamında Düziçi ilçesinde başarı belgesi alan personeli özel hayatın gizliği ilkesine göre listesini tarafımıza vermemiştir.

 

Milli Eğitim Bakanlığı bile Mart 2013 tarihli 2666 sayılı Tebliğler Dergisi Milli Eğitim Bakanlığı Personeline Başarı, Üstün Başarı Belgesi ve Ödül Verilmesine Dair Yönergeye göre Ödüllendirilen merkez ve taşra teşkilatı personelinin bilgilerini Tebliğler Dergisinde yayımlanmak üzere Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bildirilme zorunluluğu var iken, başarı belgesi alan personeli tebliğler dergisinde yayınlıyor iken, başarılı personeli diğer personel öğrenerek örnek alması ve teşvik edilmesi gerekiyorken Düziçi İlçe Milli Eğitim müdürlüğü neyi gizlemektedir?

 

Başarı belgesi alan birin gurur duyarak ilan edilmesi gerekirken hangi kapsamında özel hayatın gizliliği ihlal edilmiş olacaktır. Başarı belgesi almak övünülecek bir konudur. Gizlenecek bir konu değildir.Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri