25 Eylül 2018 Salı
Anasayfa > HABERLER > Emeğimizi de sıfırladılar

Emeğimizi de sıfırladılar

02.09.2014 17:30 12 14 16 18 yazdır
Eğitim Bir Sen değirmeninin suyu Mecliste AKP tarafında verilmektedir
Emeğimizi de sıfırladılar

Eğitim Bir Sen değirmeninin suyu Mecliste AKP tarafında verilmektedir

Osmaniye ilimizde değerlendirmeye tabi tutulan 144 okul müdürümüzden 71 okul müdürümüz yetmiş beş ve üzeri puan alarak başarılı bulunmuştur. 69 müdürümüz ise başarısız bulunmuştur. 4 müdürümüz ise değerlendirme sürecinde emekli olmuş ya da öğretmenliğe atanmıştır. Değerlendirmeye tabi tutulan tüm müdürlerin % 50'si başarılı bulunmuştur.

Değerlendirmeye tabi tutulan 35 Türk Eğitim Sen üyesi müdürümüzden 11 tanesi başarılı bulunmuş 24 tanesi ise başarısız bulunmuştur. Türk Eğitim Sen'li müdürlerin yalnızca % 31'i başarılı bulunmuştur.

Değerlendirmeye tabi tutulan 74 Eğitim Bir Sen üyesi müdürümüzden 56 tanesi başarılı bulunmuş 18 tanesi ise başarısız bulunmuştur. Eğitim Bir Sen'li müdürlerin ise yüksek oranla % 75'i başarılı bulunmuştur.

Değerlendirmeye tabi tutulan 10 Aktif Sen üyesi müdürümüzden 10 tanesi de başarısız bulunmuştur.

Bu müdürlerimizden üstelik en başarılı olanlar, okullarını/kurumlarını sıfırdan alıp belli bir yere getirenler, denetimlerden yüksek puanla çıkanlar, Valilikçe-Bakanlıkça Takdir Belgesiyle ödüllendirilenler ve daha niceleri topluca cezalandırılmıştır.

Okul müdürü görevlendirmelerinde tam bir haksızlık, hukuksuzluk, adaletsizlik ve zulüm yaşanmıştır. Liyakat ve tecrübe sahibi yöneticiler sırf yandaş olmadıkları, dik ve onurlu durdukları için yeniden görevlendirilmemişler, Türk Eğitim Sen'in onurlu çizgisinden ve duruşlarından sapmadıkları için, adam gibi durdukları yandaş olmadıkları için makamları ellerinden alınarak emekleri sıfırlanmıştır.

Başarı ve sadakatle işine sarılmış birçok adam gibi adamla, adeta dalga geçilmiş ve tüm emek ve alın terleri bir kalemde silinmiştir.

Bu durum açıkça göstermektedir ki il genelinde yetkili, yani eğitimin üzerindeki 12 yıllık AKP baskısına rağmen hala birinci sendika olan TÜRK EĞİTİM SEN'li müdürler ve direnen diğer sendika üyesi müdürler sendikal anlamda rekabet edilen Milli Eğitim Müdürleri ve Şube Müdürleri tarafından sübjektif bakış açısıyla ve siyasi ideolojileri doğrultusunda değerlendirilerek başarısız bulunmuşlardır.

Türkiye'de 16 bin yöneticiden 7 bini ilimizde ise 10'larca okul müdürünün görevi ellerinden alınmıştır. Kısacası yandaş olmayan okul müdürlerine hayat hakkı tanınmadığı görülmektedir.

Bu şekilde iktidarın MEB'de kendi paralel yapısını oluşturduğu görülmektedir. Şunu söyleyebiliriz ki; okulların büyük bir kısmı ise iş bilmez, torpilli, yandaş okul müdürlerine emanet edilecektir.

MEB'de müdür kıyımı yaşanmıştır. Hem de öyle bir kıyım ki; siyasi görüşü ve ideolojisi iktidara ters düşen, sendikal tercihini yandaş, candaş, sırdaş sendikadan yana kullanmayan, yalakalığıyla değil, bilgisi, becerisi, başarısı, tecrübesiyle o koltukları hak eden okul müdürleri birer birer tasfiye edilmiştir. Bu yaşadığımız süreç yönetici soykırımı olarak MEB tarihine geçecektir.

Bu durum ise Anayasadaki temel haklardan biri olan sendikal hakkının kullanılmasını ihlal etmektedir.

Yüksek devlet ve millet duygusundan ötürü adeta kendilerini okullarına hibe eden, gecesini-gündüzünü, ailesine-kariyerine ayıracağı mesaisini bile okul için yok sayan, Osmaniye'de eğitimde dirlik ve düzen varsa bu fedakâr arkadaşlar sayesinde var olan, sorunları anında ve yerinde çözerek okul-vatandaş birliğini sağlayan, hepsi yılların tecrübesine sahip ve personeliyle iyi ilişkilere sahip bu insanların siyaseten katli devlet geleneğimizin de katlidir.

Allah size hüküm verdiğiniz zaman adaletli olmayı, iyiliği, akrabaya yardım etmeyi emrediyor, çirkin işleri, fenalık ve azgınlığı da yasaklıyor. O, düşünüp tutasınız diye size böyle öğüt veriyor. Yoksa yanınızda zulmühoşgören bir kitap var da ondan mı okuyorsunuz? "Allah size teraziyi doğru tutmayı, doğru ölçmeyi emrediyor" da kahrolası nasıl ölçüp biçiyorsunuz?

Merak ediyoruz; içinizde bir gram dahi olsa Allah korkusu yok mu? Bunca zulmü, adaletsizliği hangi kitaptan uyduruyorsunuz? Yoksa 'kitapsız' mı idare ediyorsunuz? Bilemiyoruz. Ölümden haberiniz var mı, ahiretten ve ilâhi mahkemeden korkunuz yok mu? Yoksa oradaki mahkeme üyelerini de partinizin-pırtınızın-sendikanızın atayacağını mı zannediyorsunuz?

Bu kıyımı yapan müdürlerden bahsedelim biraz;

Kadirli İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu CANPOLAT; kendini öğrenci olarak gösterip yurtdışına çıkan bir müdür pardon kendi beyanıyla 55 yaşında pırlanta bir öğrenci.

Kadirli İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bayram KASTAL; AKP Milletvekili Durdu Mehmet KASTAL'a yakınlığı nedeniyle olmayan kadroya görevlendirilen şube müdürü, Milli Eğitim Müdürlüğünde doğum gününü kutlayan ve bunu resmi sitede haber yapan şahıs.

Sumbas İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali SERT; ehliyet verme ehliyeti olmadığı halde sınav parası almak için sınavlara katılarak vatandaşlarımıza ehliyet verdiği tespit edilen ve bundan ceza alan müdür.

Düziçi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali DURMAZ; ilçe müdürü ama okul müdür değerlendirmesinde kırk küsür puan almış yani ona da kıymışlar Düziçi'nde hiçbir okul müdürünü tanımaz oturup hiç biriyle çay içmemiştir, oda Düziçi'nde herkese kıymış. Kendini bu şekilde savunuyor bana da puan vermediler. Yahu müdür seni tanıyanlar sana puan vermedi sen ise tanımadıklarına sıfır puan verdin.

Toprakkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Durmuş SAĞLAM; Bahçe İlçe Milli Eğitim Müdürüydü Bahçe'de beğenilmedi Toprakkale'ye sürgün gönderildi, Toprakkale'de hiçbir okul müdürünü tanımaz oturup hiç biriyle çay içmemiştir, oda tuttu sıfır puan verdi Türk Eğitim Sen'li müdüre paralel sendikanın yöneticisine müdür koltuğu yeri açmak için.

Evet, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan ÇELİK; Osmaniye'deki vekiller anlaşamayınca Kahramanmaraş'tan yeni geldi ilimize. Osmaniye'de ve ilçelerinde hiçbir ilçe yöneticisini,  okul müdürünü tanımaz oturup hiç biriyle çay içmemiştir, hali kısaca böyle. Biz kalktık müdürümüzü ziyaret ettik, hoş geldin dedik, ziyaretimizi Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğünün sitesinde yayınlamadı. Paralel sendikanın ziyaretini yayınladı. MHP Osmaniye İl Başkanlığının hoş geldiniz ziyaretini önce sitede yayınlattı sonra hemen yayından kaldırdı.

Bu tavırda bir müdür. Osmaniye'de kimseyi tanımaz paralel sendikanın yöneticileri ile düğün dernek gezmekte, Sorduk müdürümüze Türk Eğitim Sen yönetim kurulu olarak kırtasiyecide, petrolcüde listeler belirleniyor müdürüm ne olacak, "siyaset bu" yapacak bir şey yok dedi. Ardından da sıkı sıkıya belirtti "MHP iktidarda olsa aynısını siz yapardınız." dedi.

Bu şekilde itiraf etti paralel sendikadan ve siyasetten emir aldığını.  Puanlamalar yapıldı kıyım ortaya çıktı. "Olur, bunlar" diyormuş. Senden vicdan beklemek zaten bizdeki saflık sayın müdürüm.

Diğerleri yani yanlış zamanda yanlış makamda olanlar kimler;

İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Saffet SARIDAĞ, Mehmet SÜNBÜL.

Kadirli İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Osman GÜRBÜZ.

Düziçi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Cuma SAĞIR ve Mehmet AKPINAR.

Sumbas İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Hasan TOPAL ve Ahmet Melik GÖKSU

Toprakkale İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Burak KISAOĞLU.

Bu şube müdürleri ise puan veren ilçe müdürleri gibi göreve yeni başlamış ve puan vereceği kişiyi belki hayatında bir kez bile görmemiştir. Dönemin talihsizliğini yaşmaktadırlar. Hiçbir okul müdürünü tanımazlar oturup hiç biriyle çay içmemişlerdir. Puanlama yapan Şube müdürlerinin neredeyse tamamı Danıştay kararı ile şube müdürlükleri düşmüş kişilerden oluşmaktadır. Yani yetkileri bulunmamaktır. Onlarında kafası karışık nerden bulaştık bu işe demektedirler.

Sınav-mınav, puanlar mevzubahis olmadan doğrudan "İktidardan yana mı, değil mi" tarzındaki anket puanlarıyla yönetici kıyımı yaptınız.

Bu kıyım sonucu görevlendiklerinizi eğitim camiası kabul mü edecek? Öğrenciler ve veliler bunun sebeplerini sormayacak mı?

Demek ki eğitimden hatta kendi çocuklarımızın eğitiminden bile daha önemli şeyler var? Nedir; Devletçi-Milliyetçi-Atatürkçü ve çevrelerine etki eden bu insanlar yeni bir çözüm sürecinin önünde engel mi teşkil ediyorlar? Türkiye'nin bölünme sürecinde evvela özerklik ilânı var da şimdiden tepkilerin geleceği adresleri mi kırıyorsunuz?


Ne battı size; hala okullarda asılı duran "Ne mutlu Türküm Diyene!" levhaları mı, Türk Büyüklerinin resimleri mi, Türkiye'm zilleri mi? O okullardan yeterince siyasi köle çıkmıyor mu? O okullardan adı sendika olan siyasi teşekkülünüze üye devşirilemiyor mu? Osmaniye'nin Yetkili Sendikası olan, Türkiye'nin de en etkili sendikası olan TÜRK EĞİTİM SEN'i böyle mi vurmayı hesapladınız?

Toplu Sözleşme'yi bile satışa çeviren, memura enflasyon farkını bile çok gören, sicil amiri Hükümetlerinin verdiğinin bile altına imza atan, memuru masada satan maalesef ismi sendika olan ama 12 yıldır tüm faaliyetleri siyasi olan bir teşekkülün memur camiasında varlığı bile kamu çalışanına hakarettir. Son bir yıldır ülkemizde paralel devlet nidaları atılmaktadır Türkiye'nin gerçek paralel devleti Memur Sendir. Eğitimdeki örgütlenmesi de Eğitim Bir Sen dir.

Evet, Milli Eğitim'de ki paralel yapı Eğitim Bir Sen'dir. Artık Milli Eğitim müdürleri, ilçe müdürleri, şube müdürleri hepsi bu paralel yapının emrindedir. İmza yetkileri Eğitim Bir Sen'dedir. Milli Eğitim'in kahir ekseriyeti, bürokratları devletin değil, bu paralel yapının bürokratlarıdır.

Bu paralel sendikanın Osmaniye'deki abisi AKP Milletvekili Suat ÖNAL dır. Suat ÖNAL aynı zamanda TBMM Eğitim Komisyonu üyesidir. Kendi memleketi Toprakkale'de İmam Hatip Ortaokulu açılmadığından haberi yoktur. Türk Eğitim Sen'in başvurusu üzerine bu yıl Toprakkale İmam Hatip Ortaokulu açılacaktır.

Osmaniye'deki birleştirilmiş sınıf uygulamasından sayın vekilin haberi yoktur. O komisyonda attığı imzalarla binlerce öğretmenin norm fazlası olmasına neden olan 4+4+4 yasasını imzalamış, müdür kıyımını imzalamış, öğretmen rotasyonuna imza atmıştır.

Bu vekil paralel sendikanın başkanı Mahmut KAHRAMAN'ı da yanın alarak müdürlerin puanlanmasından bir gün önce milli eğitimi ziyaret etmiştir.

14.08.2014 tarihli http://osmaniye.meb.gov.tr/www/osmaniye-milletvekili-yrd-doc-dr-suat-onal-il-milli-egitim-mudurlugumuze-ziyarette-bulundu/icerik/650 adresinde bu ziyaret; Osmaniye Milletvekili Suat Önal İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze Ziyarette Bulundu; "Osmaniye Milletvekili Yrd. Doç. Dr. Suat ÖNAL İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze ziyarette bulundu. Ziyarette  Eğitim Bir-Sen Osmaniye Şube Başkanı Mahmut KAHRAMAN'da eşlik etti." şeklinde haber olarak sunulmuştur.

Elbette bir milletvekili, vekili olduğu ilin Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret eder, etmelidirler de, fakat görevden alınacak ya da kalacak olan okul müdürlerinin değerlendirme sürecinin bitmesine bir gün kala Eğitim Bir Sen Osmaniye Şube Başkanı Mahmut KAHRAMAN'ın da bu ziyarette bulunması orada bulunan yöneticilere yapılan siyasi baskıdır. (Ek-1)

Ayrıca; Eğitim Bir Sen ve Kadirli İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu CANPOLAT arasında ikili ilişkiler gayet iyi durumdadır. Kadirli İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu CANPOLAT, Kadirli Eğitim Bir Sen İlçe Başkanı Mustafa DEMİRCİ'yi Kadrili İlçe Milli Eğitim AR-GE bürosunda görevlendirmiş olup mesai kavramı olmadan sürekli yanında gezdirmekte her türlü açılış ve okul gezilerinde yanında bulundurmaktadır.  Şikâyetimiz üzerine bu görevlendirme iptal edilmiştir. (Ek-2)

Ayrıca Kadirli Eğitim Bir Sen Yönetim Kurulu üyesi Yusuf HAZIR ile de ikili ilişkileri gayet iyi durumdadır. (Ek-3)

Eğitim Bir Sen ve Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan ÇELİK ile de ikili ilişkileri gayet iyi durumdadır.  Görevden alınacak ya da kalacak olan okul müdürlerinin değerlendirme sürecinde Eski Eğitim Bir Sen Osmaniye Şube Başkanı Erdoğan Asarkaya, Şu anki Eğitim Bir Sen Osmaniye Şube Başkanı Mahmut KAHRAMAN'ın özel bir yerde toplantı halinde olduklarına dair resim ve facebookta sayfası çıktıları bulunmaktadır. (Ek-4)

İşte bu deliller görüşmeler bize göstermektedir. Asıl Paralel Devlet Eğitim Bir Sen dir. Çünkü görevlendirilenler, atananlar hep Eğitim Bir Senli olanlardan seçilmektedir.

Biz hakkımızı arayarak bu paralel yapının inine gireceğiz. Türk Eğitim Sen olarak, Milli Eğitim'deki paralel örgüt Eğitim Bir Sen ile mücadelemizi yoğun şekilde sürdüreceğiz.

Bu sendika AKP iktidarı ile beraber palazlanmış 12 yılın sonunda 11 hizmet kolunun 11'inde yetkili sendika olmuştur. Üye sayılarının artışında dünya rekoru kırmışlardır.

Şöyle ki 2002′de 42 bin olan Memur-Sen'in üye sayısı, 2014'te 763 bine ulaştı. Memur-Sen'in 12 yıllık üye artış oranı yüzde 1717 olarak gerçekleşti. Bu artış sendikacılık literatüründe eşine benzerine rastlanmayan bir durum. Bu istatistik AKP iktidarı ile Paralel sendikanın iş birliğini ortaya koymaktadır.

Uluslararası Sendikalar Konfederasyonu (ITUC) AKP döneminde büyüyen Memur-Sen'in üyelik başvurusunu Memur-Sen'in bağımsız karakterinin tartışılabilir olması durumu göz önüne alarak, reddetmiştir.

AKP müdür kıyım kanunu çıkarmış mevzilen müdürler Eğitim Birsen üye olmuşlardır. Şimdi yeni atanacak öğretmenler bir yıl sonra sözlü sınava alınacağına dair AKP kanun çıkarmış bu öğretmenlerin ekseriyeti Eğitim Bir Sen'e üye olarak sözlü sınavdan kurtulmaya çalışacaklardır. Eğitim Bir Sen değirmeninin suyu Mecliste AKP tarafında verilmektedir.

Yolsuzluğa destek için miting yapan ama memurun hak kaybına, rotasyonuna, Torba Yasasına gık çıkarmayan bu yapıya önce eğitimcilerden başlamak üzere tepki göstermeye davet ediyoruz.

Bu arlanmaz-uslanmaz yapının hasbelkader içinde bulunan arkadaşları da şeref ve haysiyet adına geri çekilmeye, istifa etmeye çağırıyoruz. Haysiyet ve şeref cellâtlarıyla haysiyetli ve şerefli insanların aynı çatıda olma zamanı artık bitmiştir.

Bakınız bakanlıkça Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğünde 3 adet Milli Eğitim Müdür yardımcısı görevlendirildi.

Bunlar kimler;

Mılla KATIK şube müdürlüğü sözlü sınavından otuz küsur aldı ama bakanlıkça 90-80 puan alan şube müdürlerine amir olarak görevlendirildi. Eğitim Bir Sen Osmaniye şubesin yöneticisidir. Diğer müdür yardımcıları ise Basri DOĞAN ve Hasan ÇİFTÇİ Eğitim Bir Sen üyesidirler.  Hasan ÇİFTÇİ'yi basından tanırsınız oda kendini öğrenci gösterip yurt dışına çıkan müdürlerdendir.

Bu büyük kıyıma yol veren, değerlendirmeleri tamamen siyasi çarkıfeleğe çeviren başta bu ilin Valisi olmak üzere bu muymuş devlet adamı tarafsızlığı, bu mudur hakkaniyet, bu mu vizyon? İslam'ın en çok değer verdiği ehliyet ve liyakatin canına okudunuz; sorumluları istifaya davet ediyoruz. Hatta şimdiden ilân ediyoruz; Osmaniye'de bir daha artık eğitim planlaması yapmanıza bile gerek yoktur. Eğitimde başarıdan bahsetmenize gerek yoktur.

Neticede bu yaptıklarınız önce vatandaştan sonra sizden çıkacaktır. Kestiğiniz o eğitim dalında, Osmaniye'deki herkes vardı. Sorumluluk sizindir; olanların da olacakların da. Tek tek davalar açıyoruz. Tüm sorumlular tarafımızca delilleri ile birlikte savcılığa verilmiştir. Baskılarınız ?taktikleriniz bize vız gelir; inatla mücadele ede ede, doğru bildiğimiz yolda yürüyeceğiz.

Bu tetikçilere, bunlara yol açanlara, olanı biteni seyredenlere, kirli tezgâhın bilerek parçası olanlara, kısaca en tepedekinden, en alttakine kadar, hak, hukuk, kul hakkı vb. ulvi kıymetler adına hiçbir şey demiyoruz, bunlar bu kıymetlerden vazgeçeli yıllar oldu, ama hepsine diyoruz ki, "Yüreğimizden geçenler topunuza yeter!"

Şerefiyle, Onuruyla ve Dik Duruşuyla çalışan, birçok Müdürümüzü görevden aldınız. Böyle bir dönemde bu puanları almak onlar için şereftir. Bizler Üniversitelerden Müdür olarak mezun olmadık. Öğretmenliğimizi de seve seve yaparız.

Hatta böyle bir dönemde öğretmen olmalıyız ki anlatmalıyız yeni fidanlara Adaleti, Hakkı ve İnsan onurunu. Biz bunda şer görmüyoruz. Çünkü Kutsal kitabımız: "Olur ki hoşunuza gitmeyen bir şey sizin için hayırlıdır ve olur ki, sevdiğiniz şey de sizin için bir şerdir. Allah bilir de siz bilmezsiniz." Diyor.

Bizler eğilmedik, Bükülmedik, Omurgasız hiç olmadık...

ÖLÜM HAYATTA BÜYÜK KAYIP DEĞİLDİR. ASIL BÜYÜK KAYIP, YAŞARKEN İÇİMİZDE ÖLENLERDİR...

Buradan haysiyetini satmayan onurlu ve dik duran Yöneticilere sesleniyoruz.

Size ahlaksız teklifte bulundular, tehdit ettiler ancak siz onur ve haysiyetinizi satmadınız bugün mağlup gibi gözükseniz de kul katında da Allah katında da galip olan sizlersiniz.

Hukuki mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir.

Hayatlarının her anında güce yamanan zihniyet er geç mağlup olacaktır.

Osmaniye kamuoyuna sesleniyorum?

Binlerce öğrencinin emanet edildiği milli eğitim resmen siyasi kadrolaşmanın ve ahbap çavuş ilişkilerinin hâkim olduğu bir yer olmuştur.

Paralel mücadelesi yaptıklarını ileri sürerek, Milli Eğitimde Görev yapan Milliyetçi,  Vatansever Atatürkçü Müdürlerin görevine son verilmiştir!

Yapılmak istenen " Kendilerine biat etmeyenleri yok etmektir"

Amaç kendilerine hizmet eden paralel sendikanın taşeronluğunda Devlet memurunu parti memuruna dönüştürme arzusudur.

Ve adım adım hedeflerine ulaşmaktadırlar.

Eğitimde kendi kafalarına uygun bir öğrenci kitlesi yetiştirme sevdası vardır.

Görevine son verilen müdürlerin ve görevde kalanların geneline baktığınızda gerçekleri daha net göreceksiniz.

Niyetlerini daha iyi anlayacaksınız.

Okullarımız teslim alınıyor!

Öğrencilerimizin değerli velileri,

Duruma duyarsız kalmayın ve yarın gerçekleri araştırarak öğrenin.

Devletin okulları birlerinin çiftliğine dönüştürülüyor uyanın!

Lütfen bütün Osmaniyeliler öğrencilerine, okullarına ve idarecilerine sahip çıksın?

Partizanca ve sendikal tercihlerle yüksek puan alanlar sizlere sesleniyorum koltuğunuz iki lafa bağlı olarak nasıl ağız tadıyla okul yöneteceksiniz, hep birlikte göreceğiz.

Hak etmedikleri halde sırf yandaş oldukları için makam sahibi yapılanlar ve onları o makamlara getirenler bundan sonra size o koltuklarda rahat oturmak yok.

Biz Türk Eğitim Sen ailesi olarak en yakınınızda, ensenizde olacağız, aldığınız nefesi hissedeceğimizi bilmenizi isteriz.

Bakalım nasıl okul yöneteceksiniz. Merakla bekliyor ve gözlemliyoruz.  

Her türlü meşru hak arama ve mücadele yolu ile uykuyu sizlere haram edeceğiz ve kâbusunuz olacağız. Şüphesiz ki Allah haklılarla beraberdir ve hak er geç galip gelecektir.

Bu kıyım 28 Şubat sürecini çoktan aşmıştır. O günleri yaşayan ve 12 Eylülleri tekrar yaşamak istemeyen bizler, işin bir kavga ortamına çekilmeye çalışıldığını üzülerek görüyoruz.

Ülkeyi bile bile kavga ortamına getirenleri, dirlik ve düzenimizi bozanları, huzurumuzu kaçıranları, zulmedenleri ve zulme ortaklık edenleri Cenab-ı Mevlâm ıslah eylesin; ıslah olmuyorlarsa da kahreylesin.

Türk Eğitim Sen Osmaniye Şube Başkanı

Ahmet KANDEMİR

"Emeğimizi de sıfırladılar" basın açıklaması fotografları için tıklayınız.


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri