bilgi güncelleme
19 Şubat 2018 Pazartesi
Anasayfa > Yazarlar > Ahmet Kırat > İLKSAN'da Hesap Sorulacakmış
Ahmet Kırat

İLKSAN'da Hesap Sorulacakmış

07.02.2014 14:45 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Ahmet Kırat
Bilindiği gibi 28 Nisan Cumartesi günü İLKSAN ilçe temsilciliği seçimi yapıldı. Yapılan seçim gayet demokratik bir ortamda, eğitim çalışanlarının çoğunluğunun katılarak iradelerini sandıkta yansıtmaları şeklinde, en küçük bir sorun yaşanmadan geçmiştir. İlçemizde görev yapan eğitim çalışanları İLKSAN'a sandıkta sahip çıkmıştır.

Bundan dolayı başta aday olan, sandık başında görev yapan ve zamanını ayırıp iradesini yansıtan tüm eğitim çalışanı arkadaşlara çok ama çok teşekkür ediyoruz.

Bundan sonraki süreçte il delegeleri seçimleri yapılacak ve genel kurul çalışmalarına katılacaklardır. Türk Eğitim Sen üyelerinden oluşan İLKSAN delegeleri;

-      İLKSAN'ın mecburi üyelikten çıkması

-      İLKSAN'a üyeliğin tüm eğitim çalışanlarına açılması(isim MEBSAN olabilir)

-      İLKSAN'ın daha demokratik bir yapıya kavuşturulması

-      İLKSAN'ın hizmetlerinin tüm üyelere duyurulması ve yararlanması
gibi çalışmalara imza atacaklarına inanıyoruz.

Osmaniye il delegesi seçilecek olan arkadaşlarımıza da başarılar diliyoruz.

HESAP SORULACAK MIŞŞŞŞ!!!!
Burada söz etmeden geçemeyeceğimiz bir durum var. Adını herkesin bileceği bir sendika, üyesi olan eğitim çalışanı arkadaşlarımıza "Hesap soracağız!" diyerek mesaj göndermiştir. Ayrıca bizleri çeşitli karalama kampanyaları ile "suçlu" ilan etmeye kalkmışlardı. Eğer İLKSAN'da bildiğiniz bir yolsuzluk varsa neden savcılıklara gitmiyorsunuz? İlksan Genel Kuruluna katılan delegeleriniz yok mu? Toplam 7 Yönetim Kurulu üyesinin 4 tanesinin bakanlık bürokratı olduğunu bilmiyor musunuz? 1996 yılından bu yana eksiden alınan bir bütçenin ne kadar olduğunu da mı bilmiyorsunuz? Sizler bilmiyor olabilirsiniz ama eğitim çalışanları her şeyi gayet güzel biliyor ve takip ediyor.

Farkında mısınız bilemiyoruz ama Türkiye genelinde olduğu gibi Osmaniye'de ve Düziçi'nde eğitim çalışanları sandıkta HESABI kesmiştir. Bir düşünün bakalım KİM, KİMDEN HESAP SORMUŞTUR?
SON SÖZ
Bizler Türk Eğitim Sen olarak hesap vermekten asla korkmayız. Bizler sadece Yüce Allah'a hesap verememekten korkarız. Eğitim çalışanlarının her türlü hakkını savunmak için Sendika olarak her zaman doğru yolda olmaya çalışacağız?  
 

Ahmet KIRAT
TES Düziçi Temsilcisi
Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.