29 Ekim 2020 Perşembe
Anasayfa > HABERLER > Malazgirt Ruhu Vatanın Teminatıdır

Malazgirt Ruhu Vatanın Teminatıdır

26.08.2020 00:01 12 14 16 18 yazdır
Hiç unutulmasın ki: "Vatan ne Türkiye'dir Türklere ne Türkistan; vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan."
Malazgirt Ruhu Vatanın Teminatıdır

Türk Eğitim-Sen Osmaniye İl Başkanı Ahmet KANDEMİR Malazgirt Zaferi nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Malazgirt Zaferi'nin 948. yıldönümünde, büyük Türk sultanı Alparslan'a, kahraman ecdadımıza, aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Büyük Taarruzun 97. yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, Milli Mücadele'ye mühür vurmuş şeref timsallerini rahmetle, minnetle anıyorum

Vatanın, okunan ilk ezandan verilen son salaya kadar alınan nefes, yenilen helal lokma, sımsıcak ana kucağı ve milli namusun simgesidir. Vatanın, mukadderatın kaynağı, mukaddesatın kutbudur. Vatan bölünemez, parçalanamaz, devredilemez eşsiz ve emsalsiz değerimizdir. Bizans'ın varisleri, milli diriliş ve birlik şuuru karşısında paramparça olacaklardır. Malazgirt ülküdür, ülkedir, ihlal edilmeyecektir. Malazgirt ruhu, Büyük Taarruz kabiliyet ve karakteri vatanın teminatıdır. Bu ruh yerinde, bu karakter yüksek ahlaklı neferlerde saklıdır.

Zafer milletindir, millet ise Türk'tür. Türk milleti her devirde, ruhi asaletinde billurlaşan yüksek kültürle bezenmiş varlığını zaferlerden örülü emsalsiz taçlarla süslemiştir. Anadolu coğrafyası hak ettiği sevdalılarıyla 947 yıl önce buluşmuş, asıl sahipleriyle, ebedi muhafızlarıyla 947 yıl önce kavuşmuştur. Türklüğün kazandığı zaferler, sağanaktan meydana gelen geçici seller değildir. Yahya Kemal'in dediği gibi, vatanın temeli muzafferiyettir. Türk vatanının kutsiyetinde sınır yoktur. Kuşatılmasına, kundaklanmasına, karanlığa sokulmasına müsaade, müsamaha da yoktur, olamayacaktır.

Milli tarihimizde doğurduğu parlak, devamlı ve devir değiştirici neticeleriyle meşhur zaferlerimizin çoğu Ağustos ayı içinde kazanılmıştır.

Türk'ün sükût bulmayan, sönmesi, söndürülmesi imkânsız derin hafızasında Ağustos aynı zamanda zafer ayı olarak adlanmış ve anılmıştır.

Üzerinde yaşadığımız kutlu topraklar 947 yıl önce Türk milletinin yurdu olmuş; soylu bir diriliş muazzam bir fütuhatla tescillenmiştir.

Bir başka 26 Ağustos günü, bundan tam 96 yıl önce, büyük taarruz kudretiyle düşman mahv-ı perişan edilerek İzmir'e kadar kovalanmıştır.

26 Ağustos 1071 vatan kurmuş, 26 Ağustos 1922 vatan kurtarmıştır. İkisi de aziz, ikisi de birbirini tamamlayan muhteşem kazanımlardır.

Vatan; okunan ilk ezandan verilen son salaya kadar aldığımız nefes, yediğimiz helal lokma, sımsıcak ana kucağı, milli namusun simgesidir.

Vatan, mukadderatımızın kaynağı, mukaddesatımızın kutbudur. Vatan bölünemez, parçalanamaz, devredilemez eşsiz ve emsalsiz değerimizdir.

Bizans'ın varisleri, milli diriliş ve birlik şuuru karşısında paramparça olacaklardır. Malazgirt ülküdür, ülkedir, ihlal edilmeyecektir.

Malazgirt ruhu, Büyük Taarruz kabiliyet ve karakteri vatanın teminatıdır. Bu ruh yerinde, bu karakter yüksek ahlaklı neferlerde saklıdır.

26 Ağustos 1071'de tarihin rotası değişmiş ,asırlarca süren arayış ve mücadele azmi Anadolu'nun vatanlaşmasıyla farklı bir mecraya girmiştir.

Sultan Alparslan komutasındaki kahramanlar, sayıca üstün Bizans ordusunu imanın gücüyle, fedakârlığın gürzüyle Malazgirt'te ezmiş geçmiştir.

Azın çoğa galebe çalıp galip gelmesi Türk zaferler tarihinin müthiş ve müessir bir hususiyetidir. Zafer milletindir, millet ise Türk'tür.

Türk milleti her devirde, ruhi asaletinde billurlaşan yüksek kültürle bezenmiş varlığını zaferlerden örülü emsalsiz taçlarla süslemiştir.

Anadolu coğrafyası hak ettiği sevdalılarıyla 947 yıl önce buluşmuş, asıl sahipleriyle, ebedi muhafızlarıyla 947 yıl önce kavuşmuştur.

Türklüğün kazandığı zaferler, sağanaktan meydana gelen geçici seller değildir. Yahya Kemal'in dediği gibi, vatanın temeli muzafferiyettir.

Türk vatanının kutsiyetinde sınır yoktur. Kuşatılmasına, kundaklanmasına, karanlığa sokulmasına müsaade, müsamaha da yoktur, olamayacaktır.

Malazgirt Zaferi'nin 947. yıldönümünde, büyük Türk sultanı Alparslan'a, kahraman ecdadımıza, aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

Büyük Taarruzun 96.yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, Milli Mücadele'ye mühür vurmuş şeref timsallerini rahmetle, minnetle anıyorum.

Hiç unutulmasın ki: "Vatan ne Türkiye'dir Türklere ne Türkistan; vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan."

Türkiye Kamu Sen Osmaniye İl Başkanı

Ahmet KANDEMİR


 


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri