25 Eylül 2018 Salı
Anasayfa > HABERLER > Mutlu Canbolat'ın bu yaptığını bir kenara yazdık

Mutlu Canbolat'ın bu yaptığını bir kenara yazdık

20.09.2014 20:05 12 14 16 18 yazdır
Kadirli İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Canbolat siyah çelenk konulmasını engellemiş ve çelengin çöpe atılması talimatı vererek sendika üyesi Öğretmenlerle "28 Şubatta neredeydiniz" tartışmasına girmişti.
Mutlu Canbolat'ın bu yaptığını bir kenara yazdık
Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK; bir dizi ziyaret kapsamında Türk Eğitim Sen Kadirli İlçe Temsilciliğine de gelerek bilgilendirme toplantısı yaptı.

Toplantıya Osmaniye teşkilatlarından;

Türk Eğitim Sen Osmaniye Şube Başkanı Ahmet KANDEMİR, Kadirli İlçe Temsilcisi ve Osmaniye Şube Sekreteri Halim HALLAÇ, Kadirli İlçe Eski Temsilcisi İsmail ŞAHİN ve eski ilçe yönetim kurulu üyeleri, Sumbas İlçe Temsilcisi Levent BİNİCİ ve Sumbas ilçe yönetim kurulu üyeleri ve Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV) Kadirli Şube Başkanı Necati AKGÖLLÜ katılmışlardır.

Toplantıya katılan misafirler;

Türkiye Kamu Sen Adana İl Temsilcisi ve Türk Diyanet Vakıf-Sen Adana Şube Başkanı Ayhan ARABACI,

Türkiye Kamu Sen Mersin İl Temsilcisi ve Türk Tarım Orman-Sen Mersin Şube Başkanı Mustafa BUYRUK,

Türk Eğitim Sen Adana 1 Nolu Şube Başkanı Selahattin DOLGUN ve yönetim kurulu üyeleri,

Türk Eğitim Sen Adana 2 Nolu Şube Başkanı Kamil KÖSE ve yönetim kurulu üyeleri,

Türk Eğitim Sen Adana 3 Nolu Şube Başkanı Rifat ÇELİK ve yönetim kurulu üyeleri,

Türkiye Kamu Sen Adıyaman İl Temsilcisi ve Türk Eğitim Sen Adıyaman Şube Başkanı Şemsettin AGAR ve yönetim kurulu üyeleri,


Yapılan toplantı da Kadirli ve Türkiye'de ki başta müdür değerlendirmeleri ve öğretmen rotasyonları ile ilgili açıklamalar yapan Genel Başkan KONCUK Kadirli İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Canbolat'ın geçtiğimiz günlerde ki "28 Şubatta neredeydiniz" çıkışına da çok sert cevap verdi. Geçtiğimiz günlerde Türk Eğitim Sen Kadirli İlçeTES Kadirli İlçe Temsilciliği tarafından ilçe milli eğitim binası önünde açıklama yapılmış sonrasında ise bina girişine siyah çelenk konulmuştu.


Bu eylem sırasında bina girişinde bulunan Kadirli İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Canbolat siyah çelenk konulmasını engellemiş ve çelengin çöpe atılması talimatı vererek sendika üyesi Öğretmenlerle "28 Şubatta neredeydiniz" tartışmasına girmişti.


Kadirli İlçe Milli Eğitim Müdürü olan zatın Başörtülü kız öğrenciyi kürsüden indirdiği dönemde bizler "Kesintisiz Demokrasi" mitingler yapıyor, afişler asıyorduk. Kendisi ise Kozan İlçe Milli Eğitim Müdürü iken Öğretmenler günü nedeniyle düzenlenen kompozisyon yarışması birincisi TEVHİDE KÜTÜK'Ü Baş Örtüsü olması nedeniyle kürsüden indiriyor gözyaşları ile müdürün yanına geliyor ve müdüre "AMA BUNU HERKES İZLİYOR" diye yeniden kürsüye çıkmak istiyor.


 Bize başörtüsü uyarısı yapan ama kendisi Başörtülü TEVHİDE'yi kürsüden indiren ve ayrıca kendisini öğrenci olarak gösterip yurtdışına çıkan 55 yaşındaki Kadirli İlçe Millî Eğitim Müdürü Mutlu Canpolat "OLMAZ HAYDİ GEÇ YERİNE OKUL MÜDÜRÜN GELSİN" diyor.


TEVHİDE de "HOCAM YAPTIGINIZ ÇOK BÜYÜK HAKSIZLIK " diye serzenişte bulunuyor.Konuyla ilgili Türk Eğitim Sendikası Genel Başkanı İsmail KONCUK Kadirli ziyaretinde "Mutlu Canbolat'a yönelik Mutlu Canbolat'ın bu yaptığını bir kenara yazdık" dedi Genel Başkan Koncuk " Mutlu Canbolat'ı eskiden tanırdım. Ama bizim sendikamız üyesi öğretmenlerimizin haklı ve yasal eylemini engellemeye çalıştığı ile ilgili kendisini kınıyorum. Kınamakla da kalmıyorum bu yaptığı yasa dışı engellemeyi bir kenara yazdık diyorum. Kimse bizim demokratik tepkimizi engelleyemez Müdür, Kaymakam Vali kim olursa olsun" dedi.TETİKÇİLİK YAPAN ZAVALLI OKUL MÜDÜRLERİ VAR


Osmaniye'de tüm engellemelere rağmen yetkili sendikanın Türk Eğitim Sendikası olduğunu belirten İsmail Koncuk " Ne yazık ki hala tetikçilik yapan zavallı okul müdürleri var. Birilerinin talimatıyla makam ve mevkisini kullanan müdürler, şube müdürleri var.


KADİRLİ'DEN HAİN ÇIKMAZ BU TOPRAKLARDAN HAİN ÇIKMAZ


Kadirli'den hain çıkmaz bu topraklardan hain çıkmaz, tüm engellemelere baskılara rağmen Osmaniye bölgesinde yetkili sendikayız. Türk Eğitim Sendikası olarak müdür değerlendirmeleri ile ilgili bu işin peşini bırakmayacak bu durumu sineye çekmeyeceğiz. İşte Kadirli Öğretmenevi Müdürlüğü. Müdür beyi tanımam kendisi bizim sendikamız üyesi de değil. Fakat Öğretmen evini Osmaniye bölgesinde vergi rekortmeni yapmış. Türkiye'nin her yerinde öğretmen evleri kapanırken Kadirli'de öğretmen evi vergi rekortmeni oluyor.


Bu müdür arkadaşımız bizim sendikamız üyesi de değilmiş. Ama kimse bu müdürün alın terini gasp edemez. Kimse bu müdürün hakkını yiyemez. Biz yedirmeyeceğiz" şeklinde konuştu.


BU ÜLKEDE HAK HUKUK KAVRAMLARININ İÇİ TAMAMEN BOŞALTILMIŞTIR.

DÜN MİLLİ EĞİTİMDE KIYIM YAPILMIŞTIR.

75 PUANDAN DAHA DÜŞÜK PUAN VERİLEN YÖNETİCİLER NE YAPMALIDIR.

OSMANİYE'DE YÖNETİCİ SOYKIRIMI YAPILMIŞTIR.

GÖREVLERİNDEN ALINAN YÖNETİCİLER İÇİN YOL HARİTASI.

ADALET İSTİYORUZ, GECİKEN ADALET ADALET DEĞİLDİR.

YÖNETİCİLERİN ÖĞRETMEN OLARAK YER DEĞİŞTİRMELERİ.

HUKUK MÜCADELESİNE DEVAM EDİYORUZ.

ZULÜM VE ZALİMLE MÜCADELE ÇALIŞMA TAKVİMİ.

EMEĞİMİZİ DE SIFIRLADILAR.

RESEN ATAMA OLMAYACAK.

KİM BU SÜPERMEN MÜDÜR?

MHP DEN SENDİKAMIZA ZİYARET.

OKUL DERS YILI ZİLİ MUTLU ÇALMADI.

MUTLU ÖĞRENCİYE ÇANTA YARDIMI.

DAVA SÜRECİ İÇİN HAZIRLANMASI GEREKEN BELGELER.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri