bilgi güncelleme
23 Şubat 2018 Cuma
Anasayfa > Yazarlar > Ahmet Kandemir > NEDEN ADAYIM
Ahmet Kandemir

NEDEN ADAYIM

13.02.2018 16:01 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Ahmet Kandemir

Neden, Türk Eğitim Sen Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreterliğine talibim?


Sayın Türk Eğitim Sen Şube Başkanım, teşkilat yöneticim, üst kurul delegesi ağabeyim, kardeşim;


Türkiye Kamu Sen; memurluğun 57. Alay’ı, Nusret Mayın Gemisi’dir. Türkiye Kamu Sen sadece sendikal örgütlenme değil her şeyden önce bir şeref hareketidir. Türkiye Kamu Sen; gönüllerde alev alev yanan, volkan volkan akan, bayrak bayrak dalgalanan bir sevdadır. Hakkâri’de, Kars’ta ne dediyse Edirne’de, Artvin’de onu söyler.


Türkiye Kamu Sen küçülmeden büyüyenlerin sendikasıdır. Sevdamız Türkiye, kavgamız ise ekmektir. Türkiye Kamu Sen özetle Türkiye dir! Türkiye Kamu Sen Türk Dünyası'nın yüz akıdır. Bir baba için hayırlı evlat neyse Büyük Türkistan için de Türkiye Kamu Sen odur.


Türk Eğitim Sen ise Türkiye Kamu Sen’in ve Türk Memur Sendikacılığının amiral gemisidir.


Savaşa düğün hevesi ile gidenlerin, geri dönmeyi hiç düşünmeyenlerin, namusu, şerefi ve haysiyeti için al bayrağı kefen bilenlerin, vatan ve millet uğruna toprağa gözünü kırpmadan düşenlerin, bayrak gönderden inmesin diye kendini siper edenlerin adresidir Türk Eğitim Sen.


Bu çatı altında, menfaatleri ve korkuları için mevzi alanlara inat, milli değerleri ve ülkesi adına dik duruş sergileyerek beraber yürüdüğümüz her insanın elinden öpmek benim için bir şereftir.


Üstte mavi gök çökmedikçe, altta yağız yer delinmedikçe, bu devlet var oldukça, sizin gibi kendisini davasına adamış kahramanlar oldukça, Türk Eğitim Sen de ilelebet var olacaktır.


Mevlana bize “Üzülme” der ve devam eder; “Kaybettiğin her şey bir gün başka surette geri döner. Bir yandan korkun, bir yandan umudun varsa iki kanatlı olursun, tek kanatla uçulmaz zaten, sopayla kilime vuranın gayesi, kilimi dövmek değil kilimin tozunu almaktır. Allah sana sıkıntı vermekle kirini, tozunu alır, niye kederlenirsin? Taş taşlıktan geçmedikçe, parmaklara yüzük olamaz. Yüzük olmayı dileyen taş, ezilmeyi yontulmayı göze almalıdır." der Mevlana;


Yunus ise “İlim ilim bilmektir ilim kendin bilmektir sen kendini bilmezsen ya nice okumaktır." der.


Ve İnsan; Önce kendini yargılamalı, Önce kendini eleştirmeli ve önce kendine dürüst olmalıdır, Bunu yapabilirse ancak başarılı olur.


Muhterem Dava Arkadaşlarım;


Onurlu vekâletiniz ve göstereceğiniz teveccühle, mücadeleci ruhu, kararlılığı, azmi ve samimiyetiyle ağabeyimiz olan Türkiye Kamu Sen’in ve Türk Eğitim Sen’in Genel Başkanı ve sendikacılığın Dede Korkut’u olan İsmail KONCUK'la yol arkadaşlığı yapmak bize şereftir.


Ve İsmail KONCUK der ki; "Dava adamı iddia adamıdır. İddia adamı olmayanın dava adamlığı asla kabul edilemez. Dolayısıyla dava adamı olacaksınız. Herkesle buluşacağız, herkese anlatacağız ama önce varsa bilgi eksikliğimizi tamamlayıp, daha donanımlı hale geleceğiz, insanları etkileyecek şekilde bilgi seviyesine ulaşacağız. Bilmeden kimseyi etkileyemeyiz. Bilen insan herkesi etkiler. Bu nedenle bütün arkadaşlarımızın, kendilerini en yetkin insan olarak yetiştirmeleri son derece önemlidir. Köhneleşmenin önüne geçmek için bunu yapmak zorundayız. Bilmek, öğrenmek, anlatmak, ikna etmek… Bunlar bir takım gibidir, birbirinden ayrılmaz.” der.


Bu minvalde kendim mevzuat bağlamında donanımlıyım, iddialıyım ve mevzuatın aşığıyım.Üstad Necip Fazıl Kısakürek nefsiyle mücadelesini özetlemek için; “Ferhat’ın sevgilisine kavuşmak için deldiği dağ, benim devirmek borcunda olduğum nefse göre bir kum tanesi.” demiş, benimkisi ise adaylığım nefis mücadelesi değil mevzuata kavuşmak için çıktığım yoldur.  Bu yolda vereceğiniz destekle, göstereceğiniz teveccüh ve onurlu vekâletinizle mevzuat asıl sahibine yani aşığına kavuşacaktır.


Her zaman olduğu gibi şimdi de "Yükselmek için değil yükseltmek" için onurlu vekâletinizi gururla taşımak için göreve talibim. Kendim; memurlar.net, ogretmenlersitesi.com ve kamudan.com sitelerinde mevzuat üzerine 20 yıla yakın binlerce makale ve araştırması yayınlanan biri olarak, her akşam günde 5-6 saat; bir gün öncesine göre yayınlanan değişiklikleri tespit etmek için Resmi Gazete, Danıştay, Yargıtay, DPB, YÖK, Yurt-Kur, Üniversiteler, MEB ve ilgili genel müdürlüklerini, il ve ilçe mili eğitim müdürlüklerinin internet sitelerini içeren yaklaşık 250’ye yakın internet sitesini, program aracılığıyla takip ederek mevzuat, resmi yazı ve görüşleri o gece haberleştiren ve gündem yaratan biri olarak, mevzuat takipçiliği yapmaktan, dilekçe yazmaktan, kitap hazırlamaktan, maus kullanmaktan nasırlaşan sağ bileğime ve uykusuz gecelerime güvenerek; ilkeli, mücadeleci ve bağımsız sendikacılığın tek adresi olan, yerli ve milli tek sivil toplum kuruluşu kalan sendikama yıllarca hayat ve emek vermiş bütün dava arkadaşlarımın ürettiklerinin üzerine katkı sağlamak, bayrağı bir adım ileriye taşımak, yarınlarda daha etkili olabilmek, alanda çalışan il ve ilçe teşkilat yöneticilerimize avukata yönlendirmeden, dava açtık, yazı yazdık diye kestirmeden anında mevzuat desteği vermek, iller arasında koordinasyonu sağlamak, öğretmenler odasında konuşulan gündemi yakalamak ve gündem yaratmak adına ve sekretaryalarda bayrak değişimi için Türk Eğitim Sen Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreterliğine Genel Başkanım ve Ağabeyim İsmail KONCUK’un bilgisi dâhilinde aday oldum.


Adaylık sürecim şu şekilde gelişmiştir: Sayın Genel Başkanımla yaptığım bire bir görüşmede, Genel Merkezimizde görev alma isteğimi talep ettim. Kendisi, listesinde değişiklik yapmadan seçime gideceğini söylemesi üzerine; aday olmamıza onay vermez ise aday olmayacağımı da belirterek aday olma istediğimizi arz ederek izin istedik. Sayın Genel Başkanım aday olabileceğimi söylemiş ve Antalya’da yapılan şube başkanları toplantısında aday olduğumu kendisi açıklayarak “Gönlüm ister ki listem delinmesin ama delegenin teveccühünü alıp gelenle de çalışırım." diyerek açık yüreklilikle ülkemizin en demokratik sivil toplum kuruluşu olduğumuzu bir kez daha göstermiştir.


Bu minvalde Hakkı tutup kaldırmak gibi ulvi bir görevi olan sendikamın 6. Olağan Genel Kurulunda onurlu vekâletinizi, desteklerinizi ve teveccühünüzü bekliyor, saygılarımı sunuyorum.


Milli Kültürden ve gelenekten geldiğim, kimliğimi kazandığım Ocağımızdan, Vatan ve Millet sevdamızdan aldığım feyz ile Üstad Nihal Atsızın ortaya koyduğu "Yufka Yüreklilerle Çetin Yolların Aşılamayacağı" ve "Ölüm Tasından İçilip İleriye Atıldıktan Sonra Geri Dönülmeyeceği" şuuruyla hak bildiğim yolda, Milli Şairimizin uyarısı ile KORKMA'dan, "İnsanların Hayırlısı İnsanlara Faydalı Olandır" diyerek, "Sen Yanmazsan Ben Yanmazsam Karanlıklar Nasıl Çıkar Aydınlığa" diyerek, "Hakkın Hatırı Alidir Hiç Bir Hatıra Feda Edilemez" diyerek hiç durmadan Haktan ve Haklılıktan aldığım güçle; Haksızlığa karşı dik durarak, Kimsesizin kimsesi, Çaresizin çaresi, Mazlumun sesi olarak, “Haksızlığın karşısında ELİF gibi dik, hakkın yanında VAV gibi mütevazıyız.” diyerek her daim milletimizin ve eğitim çalışanlarının emrindeyim.


"İnsandır sanıyordum mukaddes yüke hamal. Hamallık ki, sonunda, ne rütbe var, ne de mal." Bizimkisi bu mana, biri desin "Allah razı olsun" o bize hem rütbe olur, hem de mal.


Sözlerimi; hayatının özetini mezar taşına “Her şeye kadir olan Allah'a and olsun ki köle olmayacağız.” yazdırarak özetleyen büyük dava adamı Aliya İzzetbegoviç’in şu sözüyle bitirmek istiyorum: “Şimdi gökyüzünün altındaki yerimizi alma zamanı.”

 

Türk Eğitim Sen ve Türkiye Kamu Sen Osmaniye İl Başkanı

Ahmet KANDEMİR

5058279325

akandemir80@gmail.com


İnsanların hayırlısı insanlara faydalı olandır. Gerisi ise teferruattır.

Hakkımda bir çok yorum yapılmıştır. Ama insan görmek istediğini görmek ister.
Resimdeki yorum yurdun dört bir yanından günde onlarca kişiye verdiğim cevaplara hitaben bir öğretmen arkadaşımın yazdığı yorumdur. Konuyu hatırlıyor muyum? kesinlikle hayır. Bir kişi diyemez ki Kandemir'e telefon açtım ulaşamadım diyemez. İnsanların hayırlısı insanlara faydalı olandır. Gerisi teferruattır.

Yorum paylaşımdan alınmıştır. Hakkımda detaylı bilgilere sahip olmak isteyen dava arkadaşlarıma aşağıdaki linklerde bulunan bilgileri arz ederim.
AHMET KANDEMİR KİMDİR? ÜRETTİKLERİ NELERDİR?


SENDİKACILIK NEDİR?


BİLİNMEYEN EN TEMEL HAKLARIMIZ


AHMET KANDEMİR VE NÖBET EYLEMİ


BİZE EMANET EDİLENLER MANİFESTOSU


REHBER ÖĞRETMENLERE 40 SAAT ÇALIŞMA SÜRESİ YASAL OLARAK UYGULANAMAZ


MEB'DEKİ TOPLANTIDA NELER KONUŞULDU?


Etiketler : NEDEN ADAYIM
Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.