25 Eylül 2018 Salı
Anasayfa > HABERLER > OKUL DERS YILI ZİLİ MUTLU ÇALMADI

OKUL DERS YILI ZİLİ MUTLU ÇALMADI

08.09.2014 21:55 12 14 16 18 yazdır
Yüz binlerce öğretmen sürgüne yollanacaktır. Yarın da sizin başınıza gelecek her türlü haksızlıkta yine bizi yanınızda bulacağınızı belirtmek isterim.
OKUL DERS YILI ZİLİ MUTLU ÇALMADI
Türk Eğitim-Sen Kadirli ilçe temsilcisi ve Osmaniye Şube Sekreteri Hallaç; eğitim öğretim yılının başlaması sebebiyle ilgili basın açıklaması yaptı. Başkan Hallaç Şunları kaydetti:

OKUL DERS YILI ZİLİ MUTLU ÇALMADI

2014 -2015 Eğitim ? Öğretim yılının ilk ders zili maalesef mutlu çalmadı.Bilindiği üzere mart 2014'de çıkan MEB Temel Eğitim Kanununun uygulanması sebebiyle ülke geneli 8 bin müdür görevlerinden olmuştu. İlçemizde bu kanundan en çok etkilenen ilçeler arasında yer aldı.


Konu hakkında yaptığımız eylemleri sadece müdürlerin hakkını arıyormuş gibi algılanması son derece yanlıştır.


Ek ders ücretleri ile ilgili banka önünde eylem yapan bizdik, ek ödemeler verilmediğinde eylem yapan bizdik,öğretmen arkadaşımız darp edildiğinde eylem yapan bizdik, öğrencilerimiz saldırıya uğradığında eylem yapan yine bizdik. Kadirli ilçesi genelinde toplam üyemiz olan 56 müdür ve müdür yardımcısı arkadaşımız Aralık 2014 tarihi itibarıyla görevlerine hiçbir gerekçe gösterilmeden son verilecektir.


Türk Eğitim-Sen'in temel felsefesi hakkı tutup kaldırmaktır. Haksızlığa uğrayan ne kadar eğitim çalışanı varsa yanında olmaktır. Bu gün müdürlerin başına gelenler yarın müdür yardımcısı ve öğretmen olan eğitim çalışanlarının başına gelecektir. Bunun en yakın örneğini torba yasadan çıkan rotasyon kanununun uygulanmaya başlaması ile cumhuriyet tarihinin en büyük KAVİMLER GÖÇÜ başlayacak olmasıdır.


Yüz binlerce öğretmen sürgüne yollanacaktır. Bu gün yaptığımız mücadeleyi farklı mecralara çekmek isteyenlere şunu açıkça belirtmek isterim ki yarın da sizin başınıza gelecek her türlü haksızlıkta yine bizi yanınızda bulacağınızı belirtmek isterim. Bu gün müdür kıyımı yapanlar eğitim öğretimin heyecanını yok etmiştir. Gelecek korkusu içinde velilerimiz kıvranmaktadır. 29bin öğrenci velisini tek tek ziyarete başlıyoruz yapılan yanlışlıkları kamu oyu ile paylaşacağız. Buradan kamu oyunun bilgilendirilmesi amacıyla bazı soruları sormak istiyorum :

1. Depreme dayanıklı olup olmadığı belli olmayan 1972 yılı yapımı Aydınoğlu Tufan Bey ilk okulu binasında nasıl eğitim- öğretim yapacaksınız?

Her hangi olumsuz bir durumun yaşanılmasında bunun sorumluluğu kimde olacaktır?

Konuyla ilgili aldığınız tedbirler nelerdir ?

2. Açıldığından beri göçebe olan İmam Hatip Orta Okulunun bina sorunu için hangi adımlar atılmıştır ?

Yapılan arsa ve yatırım onayı ile hangi gelişmeler olmuştur ? 3. 2009 yılından beri kaç tane ihale ilamı verilmiştir ?

Verilmemişse neden verilme miştir?

4. Doğrudan teminler usulüne uygun yapılmış mıdır ?Doğrudan teminlerde toplam alım bedelini aşan durumlarda hangi uygulama neden nasıl yapılmıştır ?


5. Özel alt sınıfların taşıma ihalesi yapılmış mıdır?

Yoksa yapılıp iptal mı edilmiştir?

İhale iptal edilmişse hangi gerekçelerle iptal edilmiştir?

6. Öğrenci taşıma ihaleleri neden sürekli üç beş büyük şirkete verilmektedir?

Bu şirketler 2009 dan beri kaç kez aynı ihaleleri almıştır?

Ekmeğini buradan kazanan bireysel müracaatlarda bulunan araç sahiplerine taşıma ihalesi verilmiş midir?

7. Halen görevde olan bir şube müdürünün oğlu öğretmen evinde çalıştığı iddia edilmektedir? Çalışıyorsa hangi pozisyonda ve hangi şartlar da işe alınmıştır?

8. Öğretmen evi gelirlerinin önceliği Kadirli'deki eğitim eksikliklerinin giderilmesi ise neden İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sumbas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne araç alınıp hediye edilmesi doğru mudur?

İl Milli Eğitim ve Sumbas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün bu tür yardımlara ihtiyacı var mıdır?

Bu yapılan yardımları hangi niyetle yaptınız?

9. Vergi rekortmeni olmakla gurur duyduğumuz sizlerinde boy boy reklam aracı olarak kullandığınız basında yer alan Öğretmen evi, müdürü neden geçerli değerlendirme puanını alamamıştır ?

Bu çelişkinin sebebi nedendir ?

Kamu oyuna saygıyla duyurulur.

Halim HALLAÇ
Türk Eğitim Sen Kadirli İlçe Temsilcisi
Türk Eğitim SenOsmaniye Şube Sekreteri
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri