24 Haziran 2019 Pazartesi
Anasayfa > HABERLER > Okullarımızın Yeni Hizmet Puanları

Okullarımızın Yeni Hizmet Puanları

28.04.2014 09:00 12 14 16 18 yazdır
İl genelinde okullarımızın hizmet puanları ve zorunlu bölge hizmeti durumu yeniden belirlendi.
Okullarımızın Yeni Hizmet Puanları
Cep telefonlarına gönderdiğimiz mesajla okullarımızın hizmet puanlarının güncelleneceği belirtip puanlarında hata olan okulların bildirilmesini istemiştik. İl milli eğitim müdürlüğünde yapılan komisyon toplantısı sonucunda ilimizdeki 427 okulun hizmet puanları ve zorunlu hizmet durumları yeniden belirlendi.

Şube Başkanımız Ahmet KANDEMİR'in de katıldığı komisyon toplantısı sonucunda il genelindeki okullarımızın puanları ve zorunlu hizmet durumları yeniden belirlenerek bakanlığa gönderildi.

Komisyon toplantısı sonucunda 427 okuldan 107 tanesi zorunlu hizmet kapsamına alındı. Zorunlu hizmet kapsamında ilçe bazında zorunlu hizmete alınan okul sayıları:
(Ekli listede 14 ve üstü puan verilen okullar zorunlu hizmete tabidir)

Merkez: 1
Kadirli : 22
Sumbas: 30
Düziçi: 43
Bahçe: 4
Hasanbeyli: 7
Toprakkale: 0

Okulların hizmet puanları 06.05.2010 tarihli ve 27573 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği Eki "Ek-2 Hizmet Alanları ve Hizmet Puanları Çizelgesi" Mayıs 2014 tarihli ve 2680 sayılı Milli Eğitim Bakanlığı Tebliğler Dergisinde yayımlanmıştır.

Osmaniye il genelindeki okulların hizmet puanlarını bilgisayarınıza indirmek için
tıklayınız.

Türkiye genilindeki tüm okulların hizmet puanlarını bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.

Belirlenen hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlere bir yıllık çalışmaları karşılığında aşağıdaki tabloda yer alan puanlar verilir.

Hizmet Alanları 1.Hizmet Bölgesi İllerde Alınacak Puan 2.Hizmet Bölgesi İllerde Alınacak Puan 3.Hizmet Bölgesi İllerde Alınacak Puan
1 10 12 14
2 11 13 16
3 12 14 18
4 14 18 22
5 16 20 26
6 18 22 30

Osmaniye ili birinci himzet bölgesinde yer aldıgından 10-11-12-14-16 ve 18 puanlarından başka bir puan verilememektedir.

Memurlar.net sitesinde defalarca okulların hizmet puanları güncellenmelidir şeklinde hizmet puanlarını gündeme getirmiştik.

Milli Eğitim Bakanlığının 10.04.2014 tarih ve 1481807 sayılı yazıalrı ile güncelleme duyurusu yayınlanmış sendika Başkanımız Ahmet Kandemir'inde yer aldıgı komisyon çalışmalarında ilimizdeki tüm okulların hizmet puanları tekrar degerlendirilmiştir.

Bilindiği üzere sendikamız bu konuda çalışma yapmış hizmet puanları eksik yada yanlış olarak girilen okularımzdaki öğretmenlerin durumlarını bize bildirmelerini istemiştik.

İlçe teşkilatlarımız ve öğretmenlerimizden gelen bilgilerin birleştirilmesi ve özellikle köy okulları gezilerimizde elde ettiğimiz veriler ile birleşen veriler komisyonda dile getirilmiş ve bu bağlamda hizmet puanları güncellenmiştir.

İlgili olan bilgi sahibi olur,  okul gezerek ve yerinde gören öğretmenin çektigi sıkıntıyı;

Yarpuz'da, Buçakçılar'da

Nohut"ta Burgaçlı'da Veli Keleş ilkokulunda,

Alibozlu'da Atalan'da, Bostanlar'da Bayındırlı'da, Böcekli'de Çerçioğlu'nda, Çitli Harun Reşit'de, Çotlu'da Ellek'te, Elbeyli'de Farsak'da, Gökçayır'da, Karagedik,de, Karaguz'da Kuşçu'da, Oluklu'da, Pirsultanlı'da, Selverler'de, Yazlamazlı'da, Yenifarsak'da, Yeşilbayır'da, Yeşildere'de, Yeşilyurt'da, Yukarıhacılar'da,

Yoğunoluk'da, TEAŞ Aslantaş'da, Tahta'da, Sofular 'da, Mehedinli'de, Kösepınarı'nda, Koçlu'da, Kızyuysuflu'da, Kesim'de, Kesikkeli'nde, İlbistanl'da, Göztaşı'nda, Bahadırlı'da, Degirmendere'de,

Karayiğit'de, Sarayova'da,

Çiçeklidere'de,Akçataş'da, Akdam'da, Alibeyli'de, Gafarlı'da, Kızılömerli'de, Küçükçınar'da, Reşadiye'de, Yeşilyayla'da,

Arslanpınarı'nda, Sazlık'ta,


yerinde gören sendika gerekeni yapmıştır.


Bu bağlamda;

1- Hasanbeyli ve Sumbas ilçelerimizdeki tüm okullarımız zorunlu hizmet kapsamına alınmış bu ilçelerdeki köy okullarının hizmet puanları ilçe merkezlerindeki okullara göre 1-2-3 kat daha artırılmıştır.

2- Bahçe ilçemizde bir köy okulu hariç diger köy okulları zorunlu hizmet kapsamına alınmış ve puanları bir kat artırılmıştır.

3- Özellikle Kadirli ve Düziçi ilçelerimizdeki bir çok köy okulu zorunlu hizmet kapsamına alınmış ve puanları eski puanlarına göre 1-2-3 kat daha artırılmıştır.

4- Zorunlu hizmet kapsamına giremeyen tüm köy okullarımızın hizmet puanları ilçe merkezlerindeki okulların hizmet puanlarına göre 1-2 puan artırılmıştır. Köy okulları gerçek hizmet puanına kavuşmuştur.


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri