24 Eylül 2018 Pazartesi
Anasayfa > HABERLER > Osmaniye'de Yönetici Soykırımı Yapılmıştır

Osmaniye'de Yönetici Soykırımı Yapılmıştır

25.08.2014 15:13 12 14 16 18 yazdır
Görev süresi uzatılacak eğitim kurumu müdürleri için değerlendirme formunu ideolojik olarak puanlayan yöneticiler hakkında Savcılığa başvurduk
Osmaniye'de Yönetici Soykırımı Yapılmıştır
Osmaniye ilimizde değerlendirmeye tabi tutulan 140 okul müdürümüzden 71 okul müdürümüz yetmiş beş ve üzeri puan alarak başarılı bulunmuştur. 69 müdürümüz ise başarısız bulunmuştur. Değerlendirmeye tabi tutulan tüm müdürlerin % 50'si başarılı bulunmuştur.

Değerlendirmeye tabi tutulan 35 Türk Eğitim Sen üyesi müdürümüzden 11 tanesi başarılı bulunmuş 24 tanesi ise başarısız bulunmuştur. Türk Eğitim Sen'li müdürlerin % 31'i başarılı bulunmuştur.

Değerlendirmeye tabi tutulan 74 Eğitim Bir Sen üyesi müdürümüzden 56 tanesi başarılı bulunmuş 18 tanesi ise başarısız bulunmuştur. Eğitim Bir Sen'li müdürlerin % 75'i başarılı bulunmuştur.

Bu durum açıkça göstermektedir ki aşağıda belirtilen Türk Eğitim Sen üyesi müdürler sendikal anlamda rekabet edilen amirleri tarafından sübjektif bakış açısıyla ve siyasi ideolojileri doğrultusunda değerlendirilerek başarısız bulunmuşlardır.


Bu durum ise Anayasadaki temel haklardan biri olan sendikal hakkının kullanılmasını ihlal etmektedir.

Genel durumu özetlemek için aşağıdaki istatistik hazırlanmıştır.

 

İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürü, İnsan Kaynaklarından Sorumlu İl ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü ve değerlendirilen eğitim kurumundan sorumlu İl ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri tesis ettikleri işlemleri somut ve hukuken kabul edilebilecek nedenlere dayandırmak zorunda oldukları, Kamu görevlisi sıfatını taşıyan şüpheliler tarafından değerlendirme formunun sübjektif ve ideolojik olarak değerlendirilmesi ayrımcılığı ortaya çıkardıkları, menfaat ve yarar sağlama doğrultusunda yapılan bu ayrımcılık suç unsurlarını fazlası ile taşıdıkları ortaya çıkmıştır.

Görev süresi uzatılacak eğitim kurumu müdürleri için değerlendirme formunu ideolojik olarak puanlayan;


Yukarıdaki Düziçi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri hakkında 2014/7234 muhabere numarası ile, Kadirli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri hakkında 2014/7232 muhabere numarası ile, Sumbas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri hakkında 2014/7233 muhabere numarası ile, Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ve Toprakkale İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri hakkındaki dilekçelerimiz Savcılıkça tek dosya halinde birleştirildiğinden 2014/9626 Dosya numarası ile suç duyurusu dilekçelerimizde izah edilen açıklamalar ışığında Türk Ceza Kanunu anlamında suç teşkil eden eylemleri nedeniyle, görevlerinin gereklerine aykırı bir şekilde yasa ve yönetmelik hükümlerine aykırı davrandığı aşikâr olduğundan Türk Ceza Yasası'nın 250 ve 257. maddesinde düzenlenen irtikâp ve görevi kötüye kullanmak suçunu oluşturduklarından haklarında gerekli soruşturmanın yapılmasını ve kamu davası açılmasını ilgili Cumhuriyet Savcılıklarından Türk Eğitim Sen Osmaniye Şubesi olarak talep etmiş bulunmaktayız.
Aynı şüpheliler hakkında idari soruşturma açılarak, yasal işlem yapılması hususunda 25/082014 tarih ve ŞMT.400.80/751 saylı yazımızla Osmaniye Valiliği'ne başvurmuş bulunmaktayız.


Düziçi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri hakkında 2014/7234 muhabere numarası ile Savcılık Makamına teslim ettiğimiz dilekçe için tıklayınız.

Kadirli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri hakkında 2014/7232 muhabere numarası ile Savcılık Makamına teslim ettiğimiz dilekçe için tıklayınız.

Sumbas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri hakkında 2014/7233 muhabere numarası ile Savcılık Makamına teslim ettiğimiz dilekçe için tıklayınız.

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri hakkında 2014/9626 Dosya numarası ile Savcılık Makamına teslim ettiğimiz dilekçe için tıklayınız.

Toprakkale İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri hakkındaki 2014/9626 Dosya numarası ile Savcılık Makamına teslim ettiğimiz dilekçe için tıklayınız.

Aynı şüpheliler hakkında idari soruşturma açılarak, yasal işlem yapılması hususunda 25/082014 tarih ve ŞMT.400.80/751 saylı yazımızla Osmaniye Valiliği'ne başvuru yazımız için tıklayınız.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Türk Eğitim Sen Osmaniye Şube Başkanı

Ahmet Kandemir

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri