25 Eylül 2018 Salı
Anasayfa > HABERLER > Seninde dikili bir ağacın olsun

Seninde dikili bir ağacın olsun

22.05.2014 22:00 12 14 16 18 yazdır
Türk Ocakları Osmaniye Şubesi, AGAMDER ve Türk Eğitim Sen Osmaniye Şubesi Agaç Dikme kampanyası
Seninde dikili bir ağacın olsun

Türk Eğitim Sen Osmaniye Şubesi olarak çevreye ve kentimize verdiğimiz önemi vurgulamak adına Selahattin ağabeyimizin çağrısı üzerine çevre yolu ve Zorkun yoluna dut ağacı dikiyoruz. O yollardan geçenler 5-10 yıl sonra bu ağaçları dikenlerden Allah razı olsun derse, durup meyvesinden yerse, kuşlar meyvesinden nasiplenirse, gölgesinde bir yolcu dinlenirse ne mutlu bize.

AGAMDER (ARPACI ALİ GÜZEL AHLAKI VE MİLLİ DEĞERLERİ
KORUMA VE YAŞATMA DERNEĞİ)- TÜRK OCAKLARI DERNEĞİ VE TÜRK EĞİTİM SENDİKASI OSMANİYE ŞUBESİ

BASIN AÇIKLAMASI

Değerli Hemşehrilerimiz, bu yıl Orman Genel Müdürlüğü tarafından DUT YILI ilan edilmiştir. Buna uygun olarak bizler de, bildiğiniz gibi, DUT FİDANI DİKME projemizin ilk aşaması olan Osmaniye'mizin GÜNEY ÇEVRE YOLUNA 1-5 KM. UZUNLUĞUNA YAYILACAK "150 ADET AŞILI DUT FİDANI DİKME" faaliyetini, büyük bir gönüllü gurupla ,27 Nisan 2014 Pazar günü başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Bu hususta bizlere destek ve yardımlarını esirgemeyen Belediye Başkanımız Sayın Kadir Kara ve Park ve Bahçeler Müdürü Sayın Necati Kenar ve amir Sayın Nihat Tıraş Beyefendilere ayrı ayrı teşekkürlerimizi arz ediyoruz.
Şimdi ise ZORKUN YOLUNA aynı şekilde DUT FİDANI DİKECEĞİZ. BU FAALİYETİMİZİ BU DEFA ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜN YARDIM VE DESTEKLERİ İLE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ İNŞAALLAH. Bunun için sayın hemşehrilerimizin bu projemize gönüllü olarak -mümkünse eş ve çocukları ile bir şenlik havasında- katılarak destek vermelerini rica ediyoruz. Sevabını Yüce Rabb'imizden bekliyoruz. Sloganımız: "SİZİN DE ZORKUN YOLUNDA DİKİLİ BİR DUT AĞACINIZ OLSUN."
PROĞRAM ÖZETİ KISACA ŞÖYLE:
Fidan Dikim günü : 24 MAYIS 2014 CUMARTESİ.
Toplanma yeri ve Saati : Dernek binamız önü, saat 9.30. Adres: 7 Ocak Mah. M.Fevzi Çakmak Cad. No. 26 .7 Ocak ilk öğretim okulundan 200 m.kadar yukarıda)
Dikim alanına Hareket saati: Dernek binamız önünden. saat: 10.00'da.
Dikime başlama: Dikim mahallinde yapılacak kısa bir konuşmadan sonra dikime başlama.
Saat : 13.00'de mola ve öğle yemeği. Biraz dinlenme ve devam. İsteyen bir-iki fidan dikip ayrılabilir. İstenirse fidanı dikenin ismi yazılır.

Not: Fidan dikilecek çukurlar Orman İşletme Müdürlüğü tarafından hazırlanmıştır. Biz çukur kazmayacağız. Sadece fidan dikeceğiz.

Güzel ve "MUTLU ŞEHİR OSMANİYE"mize çok daha güzel hizmetlerde bulunabilmemiz için lütfen bize destek olun. BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR. Hiçbir siyasi beklentimiz, özel amacımız yoktur. AMACIMIZ GÜZEL HİZMET VE YÜCE ALLAH'IMIZIN (C.C.) RIZASI.
Yardımlarınız ve göstereceğiniz ilgi için her birinize ve özellikle de Orman İşletme Müdürümüz Ferdi Özer beyefendiye ve diğer Orman işletme Müdürlüğü personeline ayrı ayrı teşekkür eder, saygılarımızı sunarım. 21.05.2014
Katılımcı Dernekler ve Sendika
Adına Av. Selahattin Arpacı
Not:
1- Derneğimize üye, bağış ve kursiyer konusunda desteklerinizi bekleriz.
2- Derneğimizin Banka Hs.No.:
ARPACI ALİ GÜZEL AHLAKI VE MİLLİ DEĞERLERİ
KORUMA VE YAŞATMA DERNEĞİ
Kuveyt Türk-Merkez/Osmaniye Şb.
IBAN:TR69-0020-5000-9446-2000-01

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri