25 Mart 2019 Pazartesi
Anasayfa > HABERLER > SHÇEK YURDUNDA YETİŞENLERDEN MEMUR OLARAK GÖREV YAPANLAR ÖĞRENİM DURUMLARINA UYGUN KADROLARA ATANACAK

SHÇEK YURDUNDA YETİŞENLERDEN MEMUR OLARAK GÖREV YAPANLAR ÖĞRENİM DURUMLARINA UYGUN KADROLARA ATANACAK

09.04.2018 15:06 12 14 16 18 yazdır
SHÇEK Kurumunda yetiştirilenlerden memur olarak ataması yapılanlar öğrenim durumlarına uygun kadrolara atanmak için kurumlarına müracaat etmelidir.
SHÇEK YURDUNDA YETİŞENLERDEN MEMUR OLARAK GÖREV YAPANLAR ÖĞRENİM DURUMLARINA UYGUN KADROLARA ATANACAK

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme yurtlarında yetişenlerden memur olarak görev yapanlara öğrenim durumlarına uygun atanma hakkı verildi.  27 Mart tarihli resmi gazete de yayımlanan 7103 sayılı Kanun uyarınca SHÇEK yurtlarında yetişerek devlet memurluğuna ataması yapılanlardan halen memur olarak görev yapanlar, öğrenim durumlarına uygun kadrolara atamalarının yapılması isteyebilecek.


 

Kanunun 25. maddesinde “MADDE 25- 2828 sayılı Kanuna aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.

“GEÇİCİ MADDE 16- Bu Kanunun ek 1 inci maddesi kapsamında ataması yapılan ve fiilen görevde bulunanlar kurumların kadroları ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak bu maddenin yürürlüğe girdiği tarih ve öğrenim durumları itibarıyla ihraz ettikleri unvanlara atanırlar.

Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önce hak sahibi olanlardan daha önce istihdam hakkından yararlanmamış olanlar, bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren  beş yıl içerisinde Bakanlığa başvurmaları halinde ek 1 inci maddede yer alan istihdam hakkından maddede belirtilen diğer şartları taşımaları kaydıyla yararlanabilirler.” hükmüne yer verilmiştir.


Kanunun tanıdığı haktan yararlanmak isteyenlerin kurumlarına dilekçe ile müracaat ederek atanma talebinde bulunmaları gerekmektedir.


Sendikamızca hazırlanan örnek dilekçe için tıklayınız.Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri