19 Temmuz 2019 Cuma
Anasayfa > HABERLER > TAM GÜN EĞİTİMDE ÖĞLE ARASI TOPRAKKALE İLÇEMİZDE DE KALDIRILDI

TAM GÜN EĞİTİMDE ÖĞLE ARASI TOPRAKKALE İLÇEMİZDE DE KALDIRILDI

29.10.2018 14:11 12 14 16 18 yazdır
Toprakkale Kaymakamlığı tarafından alınan kararda 2018-2019 eğitim öğretim yılının birinci döneminde belirlenen pilot okullarda öğle arası kaldırılıyor.
TAM GÜN EĞİTİMDE ÖĞLE ARASI TOPRAKKALE İLÇEMİZDE DE KALDIRILDI
Toprakkale İlçemizde İlkokullarda öğle arası süresinin kısaltılması ile ilgili Türk Eğitim Sen olarak çalışmamız sonuç vermiştir. Bundan sonra öğrencilerimiz 8:30-13:30 arası tam gün eğitim alarak öğle arası yemek için eve gidip gelmeyecektir. Bundan dolayı Türk Eğitim Sen İl Başkanımız Ahmet KANDEMİR'e ve bize bu konuda olumlu bakan İlçe Kaymakamımız Sayın Ali YILDIRIM Beye çok teşekkür ederiz. 

Hamza KILIÇ
Türk Eğitim-Sen Osmaniye  Denetleme Kurulu ve Toprakkale İlçe Başkanı

Osmaniye il merkezinde ki 18 okulda uygulanmakta olan öğle arasının kaldırılarak okul giriş çıkış saatlerinin 08.00 - 13.00 arasında düzenlenmesi uygulamasının ilçelerde ki tam gün eğitim yapan okullarda da uygulanması gerekmektedir. Öğle arasının kaldırılması uygulamasının ilçelerde de uygulanması için Kaymakamlıklardan talepte bulunmuştuk Toprakkale Kaymakamlığı tarafından talebimiz uygun bulunarak bu hafta uygulamaya geçilmiştir.

TAM GÜN EĞİTİM YAPAN OKULLARDA ÖĞLE ARASI İLÇELERDE DE KALDIRILMALIDIR

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilkokullara gönderilen"Öğle arası" konulu  resmi yazıda;

"İlimiz Merkez İlçesinde belediye sınırları içerisinde normal eğitim yapan ilkokullarda öğle aralarında: eve giden öğrencilerin gidiş ve dönüş yolunda güvenlik sorunu yaşaması, eve gitmeyen öğrencilerin okulda düzensiz beslenmesi, öğle arası okulda kalan öğrencilere yemek getiren velilerin okul bahçesinde karışıklığa sebep olmaları, öğle arası eve giden/gitmeyen öğrencilerin ayırt edilememesinden dolayı eve gitmeyen bazı öğrencilerin okul dışına çıkıp mahalle arasında başıboş ve güvensiz geçirmeleri, eve giden öğrencilerin öğleden sonraki derslere zaman zaman geç kalmaları hatta hiç gelmeyerek devamsızlık yapmaları gibi sorunlar ve aksaklıklar yaşandığı, ayrıca İlkokullarda beşinci ve altıncı saatlerde Resim, Müzik, Beden Eğitimi. Sosyal Etkinlik gibi zihni yormayan ve dinlendirici derslerin okutulduğu; okul müdürlüklerine ait Öğretmenler Kurul Kararları ve Okul Aile Birliği Yönelim Kurulu Karar Tutanaklarında belirtilmektedir. "

Bu sürece nasıl gelinmiştir:


Normal eğitimde sabah derslerin saat 8:00'da başlatılıp öğle saat 13.00'da derslerin bitirilip öğrencilerin yemeklerini evde yemesi sorunu ortadan kaldırılması için iki yıldır mücadele ediyoruz. Ve bu zulmü durdurmaya için yetkilileri göreve davet ediyor talepte bulunuyorduk.


1- Tam olarak 18.10.2016 tarihinde bundan bir yıl önce Milli Eğitim Müdürlüğünden talep etmişiz. Hem yazılı olarak hem de bizzat makamında sözlü olarak talep etmişiz.


Normal Eğitim 08:00-13:00 Arası Olmalı


2- 20 Eylül 2017 tarihinde Memurlar.net sitesinden manşetten girerek kamuoyuna projemizi duyurmuşuz..


Normal (tekli) eğitimde sorunlar ve çözüm yolları


3- 30.09.2017 tarihinden internet sitemizden yine manşet haber yaparak kamuoyuna duyurmuşuz ve Osmaniye'deki tüm öğretmenlere mesaj atarak konun takipçisi olduğumuzu yinelemişiz.

 

NORMAL (TEKLİ) EĞİTİM DE SORUNLAR VE ÇÖZÜM YOLLARI 

4- 21.11.2017 tarihinden İnternet sitemizden yine manşet haber yaparak kamuoyuna duyurmuşuz ve "Okullar normal (tekli) eğitime geçince okullarda öğle yemeği sorunu ortaya çıkıyor okulların tamamına yakınında yemekhane yok, okullarda sınıflarda, okul bahçesinde kıyıda köşede yemek yenmeye çalışılıyor" şeklinde arayanımızın yinelemişiz. 

NORMAL (TEKLİ) EĞİTİM DE YEMEKHANE SORUNU ORTAYA ÇIKMAKTADIR


5- Müteakip defalar bunu sosyal medyada gündeme getirip paylaşmışız.


6- Sayın valimizin sendikamızı ziyaretinde tek talebimizin Normal eğitimde sabah derslerin saat 8:00'da başlatılıp öğle saat 13.00'da derslerin bitirilip öğrencilerin yemeklerini evde yemesi sorunu ortadan kaldıracaktır. demişiz.


SAYIN VALİMİZ, TÜRKİYE KAMU-SEN'İ ZİYARET ETTİ


Ve Sayın Valimizin direktifleri ile Sayın Milli Eğitim Müdürümüzün başlattığı çalışmayla ikinci dönem Osmaniye ilimiz Merkez ilçemizde 12 okulumuzda öğle arası olmayacak ve pilot uygulama yapılacaktır. Sayın Valimiz ve Millî Eğitim Müdürümüze göstermiş oldukları hassasiyetten dolayı teşekkür ederiz.PİLOT OKULLARDA TAM GÜN EĞİTİMDE ÖĞLE ARASI KALDIRILDI

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri